I biri braktis Nexhmije Hoxhën, nuk i shkon në varrim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sokol Hoxha nuk u paraqit në ceremoninë e varrimit të nënës së tij, Nexhmije Hoxha. Kjo konfirmohet për “Panoramën” nga Muharrem Xhafa, ish-zyrtar i Komitetit Qendror dhe bashkëpunëtor i Nexhmijes.

“E mora vesh edhe unë këtë vendim të tyre dhe më erdhi keq. Së paku, tani në fund le t’i gjendeshin aty pranë për t’i hedhur një dorë dhe. Punë e tyre, gjithsesi…”,- u shpreh ai.

Sokoli dhe gruaja e tij, Liljana, nuk e kanë vizituar Nexhmijen për të paktën 10 vite. Ndarja e tyre, e bërë publike, erdhi si pasojë e deklaratave të nuses së familjes Hoxha, e cila ka kritikuar shpesh herë regjimin që ndërtoi vjehrri i saj, diktatori famëkeq Enver Hoxha.

-Fotot/ Nexhmijen e mbulojnë me flamur, njerëzit në varrim numëroheshin me gishta

-Zbardhet testamenti i Nexhmije Hoxhës: “Jo! Unë nuk njoh zot…”

Të fundit

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Lajme të tjera

Web TV