Nuk përmbahet Rezarta Shkurta: Mirë ua ka bërë Nexhmija

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Këngëtarja Rezarta Shkurta ka provokuar jo pak nga ndjekësit e saj kur ka publikuar në Instagram një video për Nexhmije Hoxhën, gruan e diktatorit Enver Hoxha. Shkurta është bashkëshortja e Ermal Hoxhës, i cili është nipi i Nexhmijes dhe Enverit.

Në videon e publikuar, Rezarta nuk ka kursyer as protretin e dikatorit famëkeq, ndërsa e shoqëron me një tekst të gjatë ku vlerëson Nexhmijen si: “Një grua shekullore për nga mosha, fuqija dhe dija e saj. Një grua luftarake deri në fund!”

E ky publikim ka irrituar fansat, të cilët kanë dërguar mesazhe në Instagram.

Një prej tyre është edhe ky komunikim që ka publikuar aktivisti Genc Sejko. Në fillim Rezarta kërkon nga personi tjetër që të respektojë mendimin e saj, ashtu siç ajo respekton mendimin e tij. Por debati ka degjeneruar kur personi i ka përmendur vajzën Rezartës.

“Ti t’i hash mutin vajzës time, siç ia hëngrët dhe asaj. Shko bëj foto mbi gomar, se aq e ke kapacitetin. Dhe mirë ia ka bërë surretëve si puna juaj”, i shkruan Rezarta Shkurta bashkëbiseduesit.

Personi që i shkruan Rezartës thotë se gjyshërit dhe nëna e tij kanë qenë të internuar dhe janë internuar gjatë kohës së komunizimit, ku Nexhmije Hoxha ishte personazh kryesor si bashkëshortja e diktatorit.

Të fundit

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit....

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Bayern Munchen fiton me goleadë në transfertën e Wolfsburgjt, Musiala realizon një perlë

Pas disa barazimeve radhazi, Bayern Munchen është rikthyer te fitorja në kampionat. Bavarezët triumfuan 2-4 në transfertë ndaj Wolfsburg. Ekipi i Nagelsmann vendosi ndeshjen...

Sudani Jugor: Papa bën thirrje që njerëzit të refuzojnë “helmin e urrejtjes”

Papa Françesku e ka përfunduar pelegrinazhin e paqes në Sudanin Jugor, duke organizuar një meshë të hapur për mijëra pjesëmarrës. Ai i ka bërë thirrje...

Lajme të tjera

Web TV