Barazimi në Durrës, Kukësi shkarkon trajnerin Shpëtim Duro

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Klubi i Kukësit ka shkarkuar trajnerin Shpëtim Duro pas barazimit 2-2 me Teutën pasditen e sotme në stadiumin “Niko Dovana” në Durrës.

Rezultatet e dobëta të mara nga verilindorët në ndeshjet e dy javëve të fundit të Kategorisë Superiore duket se kanë çuar në shkarkimin nga detyra të teknikut Duro.

Ky lajm u bë publik pak minuta më parë nga faqja zyrtare e Kukësit në “Instagram” ku shkruan se fillimi jo i mirë i fazës së tretë të kampionatit ka bërë që klubi verilindor të shkarkojë Duron nga detyra e trajnerit.

Rikujtojmë që javën e kaluar skuadra e drejtuar nga Shpëtim Duro u mund me rezultatin 1-2 nga Tirana.

“Njoftim i klubit!

Shpëtim Duro nuk do të jetë më trajner i Kukësit. Klubi ka vendosur të shkarkojë teknikun për shkak të mungesës së rezultateve. Fillimi jo i mirë i fazës së tretë dhe sidomos ndeshjet ndaj Bylisit, Tiranës dhe së fundmi ndaj Teutës, ka bërë që Duro të shkarkohet! Pas 24 javësh kampionat, Kukësi renditet në vendin e dytë me 4 pikë larg kreut! Klubi falënderon Duron për gjithçka ka bërë te Kukësi dhe i uron suksese në të ardhmen!”-shkruhet në njoftimin e klubit të Kukësit./Fjala.al/

Të fundit

Erdogan kërcënon vendet perëndimore që mbyllën konsullatat në Stamboll: Do e paguani!

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan, tha sot se vendet perëndimore do të paguajnë për mbylljen e përkohshme të konsullatës së tyre...

Myrto Uzuni i pandalshëm me Granadën në LaLiga, kryeson bindshëm listën e golashënuesve

Sulmuesi i Shqipërisë, Myrto Uzuni, vazhdon të dhurojë spektakël me Granada-n. Bomberi kuqezi e gjeti përsëri rrugën e rrjetës në ndeshjen që ekipi i tij...

Presidenti Biden mban më 7 shkurt fjalimin mbi gjendjen e vendit

Presidenti Joe Biden pritet të mbajë të martën në Kongres fjalimin e dytë të përvitshëm mbi gjendjen e kombit. Por a do të jetë...

Qeveria e Serbisë në komunikatën zyrtare e pranon Kosovën Republikë

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ditë më parë raportoi në Parlamentin e Serbisë, për planin franko-gjerman dhe bisedimet me Kosovën. Vuçiç, në përfundim të seancës së...

Shtetet e fuqishme botërore bien pre e hakerave, mes tyre dhe Italia

Një “sulm masiv” kibernetik duke përdorur virusin ‘ransoware’, u zbulua sot nga ekipi i mbrojtjes së sigurisë kompjuterike në Itali, të Agjencisë Kombëtare të...

Lajme të tjera

Web TV