Fitore historike, Bayern shkatërron Hoffenheim

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skuadra e Bayer Munchin ka shkatërruar me rezultatin 0-6 ekipin e Hoffenheim në takimin e javës së 24-t të Bundesligës.

Cikli i golave ka filluar që në minutën e 2-ë të lojës, moment kur Serge Gnarby zhbllokoi rezultatin, më pas ishte Joshua Kimmich dyfishuesi i golave në minutën e 7-ë të lojës, për t’u kthyer në tripletë nga Joshua Zirkzee në minutën e 15.

Pjesa e parë e këtij takimi u mbyll me plot 4 gola pasi Philipe Coutinho shënoi në minutën e 33-të të këtij takimi.

Fraksioni i dytë i kësaj ndeshje do të sillte edhe dy gola të tjerë për bavarezët duke e çuar shifrën në 6 në total dhe duke i shkatërruar akoma më shumë kundërshtarët e tyre.

Ishte po Coutinho ai që do të shënonte golin e 5 të skuadrës dhe të dytin të tijin,ndërsa Leon Goretzka shënoi golin e 6 dhe të fundit për kampionët e Gjermanisë./Fjala.al/


Të fundit

Me gishtin e mesit në sfond, Stresi nuk përmbahet ndaj Serbisë: Vuçiç, ti na u ktheve me armë

Arkimed Lushaj, i njohur me emrin e artit si Stresi është shumë aktiv në rrjetet sociale, ku reagon gjithmonë...

Hamasi godet me raketa pranë Ambasadës shqiptare në Tel Aviv

Njëra prej dhjetra raketave që Hamas ka lëshuar nga Rripi i Gazës në drejtim të Tel Avivit ka goditur një zonë të banuar pranë...

VIDEO/ Publikohen pamjet e reja 3D, ja si banda greko-shqiptare ekzekutoi mizorisht 20-vjeçaren

Mediat greke kanë publikuar pamje të reja 3D që ilustrojnë vrasjen e 20-vjeçares Carolina në banesën e saj nga banda greko-shqiptare. Emisioni “Dritë në...

Aleati i Bashës i zhgënjyer: Nuk po shohim asnjë provë të masakrës elektorale, pse s’na ke ftuar nesër në mbledhje?

Kryetari i partisë Bashkimi Liberal Demokrat, Arian Starova, pjesë e koalicionit të PD në zgjedhjet e 25 Prillit është shprehur mjaft i zhgënjyer nga kreu...

Vajzat në Kamzë përfunduan në spital, reagon FSHF: Vetëm ne themi të vërtetën

FSHF ka reaguar për ngjarjen në Kamzë, në sfidën mes Partizanit dhe Bilisht-Sport, ku disa vajza të skuadrës juglindore, përfunduan ne spital për shkak...

Lajme të tjera

Web TV