Mbyllet java e 24-t e Superiores, Kukësi zhgënjen në minutat e fundit

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Skuadra e Kukësit nuk ia ka dalë të fitojë ndonëse u duk se ishte shumë afër 3 pikëshit në takimin me Teutën.

Durrsakët ia kanë dalë që të barazojnë në minutat shtesë të ndeshjes së vlefshme për javën së 24-t të Kategorisë Superiore.

Të parët që shënuan ishin “Djemtë e Detit” , të cilët zhbllokuan rezultatin në minutën e 22-ë të lojës me anë të një penalltie të realizuar nga Sherif Kallaku.

Do të ishte Vasil Shkurtaj ai që do të barazonte rezultatin për ekipin e Kukësit në minutat shtesë të pjesë së parë dhe po ai do e kalonte skuadrone Shpëtim Duros në avantazh duke shënuar golin e dytë me anë të një penalltie në minutën e 64-t të lojës.

Ndërsa në minutat shtesë të pjesës së dytë që ishin plot 7 të tilla skuadra e “Djemve të Detit” ia kanë dalë që të barazojnë rezultatin duke marrë 1 pikë nga ky takim. Ishte Sherif Kallaku ai që bëri dygolshin për ekipin e Teutës, duke i marrë fitoren nga duart verilindorëve në momentet e fundit të lojës.

Ndërkohë më poshtë po ju rendisim rezultatet e të gjitha ndeshjeve të javës së 24-t të Superligës.

Tirana-Partizani 5 me 1

Bylis-Flamurtari 0 me 0

Vllaznia-Skënderbeu 0-1

Luftëtari-Laçi 0 me 2

Teuta-Kukësi 2 me 2/Fjala.al/


Të fundit

Krimi në Elbasan/ Shënohet një viktimë dhe një i plagosur, identifikohet autori

Thellohet bilanci i krimit në Elbasan, ku një ish-polic vrau gruan e tij, ndërsa plagosi një person tjetër. Ngjarja...

Detaje nga ngjarja në Elbasan, ish-polici ekzekutoi gruan para Gjykatës!

Një grua ka mbetur e vrarë me armë zjarri në afërsi të Gjykatës në Elbasan. Sipas Abcnews.al, të shtënat janë ndjerë pranë gjykatës ku një...

Lajm i fundit/ Plas arma në Elbasan, qëllohet një person pranë Gjykatës

Të shtëna me armë zjarri janë regjistruar pak më parë në Elbasan. Nga informacionet paraprake mësohet se të shtënat kanë ndodhur pranë Gjykatës së...

Rihapja e çështjes së ‘Gërdecit’/ Mero Baze: Ky është shansi i fundit që Mediu të shkojë para drejtësisë

Gazetari dhe analisti Mero Baze ka reaguar lidhur me lajmin se është bërë kërkesa për rihapjen e çështjes së “Gërdecit” kundër ish-ministrin e Mbrojtjen,...

Deklarata e fortë e Nard Ndokës: PD po shndërrohet më tepër në një parti islamike!

Kryetari i Partisë Demokristiane, Nard Ndok, aleat i PD-së, i mbetur jashtë Parlamentit akuzon partinë më të madhe të opozitës se po kthehet në...

Lajme të tjera

Web TV