test

Rama: Nuk do lejoj më paga nën 30 mijë lekë. Negociatat po të duan t’i hapin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama ka thënë se nga janari 2021 paga minimale në Shqipëri do të jetë 30 mijë lekë. Në Kongresin e Partisë Socialiste, Rama tha se “nuk do të lejojmë më njerëz që punësohen dhe marrin më pak se 30 mijë lekë.

Rama për negociatat

Negociatat po të duan t’i hapin, po të duan mos t’i hapin. T’i hapin kur të kenë nge. Mjaft më me dasma dhe ku krushqit nuk paraqiten në ditën e dasmës. Detyra jonë është ta bëjmë këtë për shqiptarët, për fëmijët tanë.

Në 2021, 800 mijë vota për PS

Detyra jonë e parë është që në zgjedhjet e ardhshme jo vetëm të jemi partia e parë, se kjo është e padiskutueshme, por të kemi mbështetjen më të madhe që kemi pasur më parë. 800 mijë vota për mandatin e tretë, e lehtë të thuhet, e vështirë të bëhet, për më tepër, kur në rrugën e 8 viteve, ka nevojë për të pranuar dhe kuptuar se duhet edhe më shumë energji, ndërkohë që një pjesë është konsumuar.

Rama për Partinë Socialiste

Kush ka mbështetjen këtu, si ministër deputet, delegat, që nuk e ka kuptuar se çfarë kërkohet dhe s’ka energji për të bërë më shumë kilometra duhet dhe të hapë krahët.

Duhet të hapë krahun kush nuk e ka kuptuar që PS s’është pronë ekskluzive e asnjë shefi sado i madh e sado i vogël, që nga kryetarët e organizatave deri tek shefat në Tiranë.

E them këtë për shumë arsye, por një arsye që vazhdon të ma bëjë të pamundur që të jem i kënaqur me punën që bëhet në PS nga të gjithë, është se akoma sot, në vitin 2020, ne kemi gardhe dhe mure dhe kanale për të kapërcyer për njerëzit që duan të na bashkohen pafund.

Lexo edhe :  PS lëviz drejtuesit politik? Mblidhet kongresi për asamblenë e re, çfarë pritet të ndodhë

Kemi kryetarë organizatash, deputetë, udhëheqësa që jo vetëm nuk arrijnë të shtyjnë më fort për t’i rrëzuar këto gardhe e mure por i justifikojnë.

Të fundit

Zhvillimet në PD/ Gjekmarkaj: Të gjejmë modusin të mos përjashtojmë njëri-tjetrin

Nënkryetari i PD-së, Agron Gjekmarkaj, tha nga studio e “Open” në News24 se pas vendimit të Gjykatës së Apelit...

“Hysaj ka bërë dje vetëm një gabim”, Josa analizon mbrojtjen

Trajneri i njohur, Mirel Josa ishte i ftuar në “Euro 24”, në News 24, në emisionin e drejtuar nga Trevisa Tufa, ku analizoi mbrojtjen...

E rëndë në Itali/ Punëtori shqiptar plagoset me thikë

Një ngjarje e rëndë është regjistrua në Itali në Via Mulino da Capo di Giulianova. Një 34-vjeçar shqiptar është plagosur me thikë nga një...

Sa nxehtësi mund të durojë trupi i njeriut?

Vdekjet nga nxehtësia janë bërë mjaft të zakonshme dhe ndërsa bota nxehet, mund të bëhen edhe më të zakoshme nëse nuk zhvillohet një plan...

“Të dua”/ Ilnisa dhe Meriton “arratisen” me njëri-tjetrin

Çifti Ilnisa-Meriton, romanca e të cilëve nisi brenda shtëpisë së “BBV3”, kanë qenë tepër të komentuar dhe pas daljes së tyre nga shtëpia. Dyshja, sidomos...

Lajme të tjera

Web TV