Basha, shqiptarëve: Të mblidhemi së bashku në mbrojtje të Kushtetutës

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka bërë sërish thirrje qytetarëve shqiptarë të dalin nesër në orën 17:00 në manifestimin e organizuar nga Presidenti Meta në mbrojte të Kushtetutës.

Kryedemokati e konsideron detyrë për të dalë bashkë me bashkëqytetarët si qytetar, bashkëshort dhe si prind.

PD-ja ka konfirmuar se do të jetë prezente bashkë me simpatizantët e saj në manifestimin e Metës duke organizuar edhe strukturat përkatëse të rretheve prej disa ditësh.

STATUSI I LULZIM BASHËS

Si qytetar i vendit tim, si bashkëshort dhe si prind, është detyra ime të mblidhem së bashku me bashkëqytetarët e mi në mbrojtje të kushtetutës! Mirutakofshim nesër në orën 17:00 në Bulevardin Dëshmorët e Kombit!


Të fundit

Gazetarja greke shpëton kotelen nga flakët, nuk e lëshon nga dora as gjatë transmetimit direkt (Foto)

Edhe gazetarët që raportojnë çdo ditë për situatën e zjarreve në Greqi përfshihen në punën e zjarrfikësve duke i...

“Tradita e burrneshave po vdes”/ New York Times artikull të veçantë për traditën shqiptare

Një traditë shekullore në të cilën gratë e deklaruan veten burra në mënyrë që të gëzonin privilegjet mashkullore po vdes pasi gratë e reja...

Vrau gruan se donte një burrë! Dalin fotot e “Emmanuelës”, transgjinorja që hyri mes çiftit në Greqi (Foto)

Gazetat greke  nuk e kanë lënë në heshtje, zbardhjen e misterit të vrasjes së gruas 20-vjeçare Caroline nga bashkëshorti i saj Babis Anagnostopulos në...

Eva Dumani në Al-Hawl! Mesazhet nga kampi: Po na rrahin shumë

Nënat dhe fëmijët shqiptarë brenda kampit Al Hawl po keqtrajtohen. Një mesazh tregon situatën brenda kampit, ndërsa një shtetase arabe, mike e Mentije Dumanit,...

Lajme të tjera

Web TV