‘El Clasico’/ Përballja Real Madrid–Barcelona do të jetë më e ndjekura në TV

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Sonte do të luhet ‘El Clasico’ e radhës. Në orën 21:00, në ‘Santiago Bernabeu’, skuadra e Real Madrid do të presë Barcelonën.

Kjo klasike do të ketë rëndësi të madhe, pasi fitorja eventuale për secilën skuadër do të thoshte vendi i parë në La Liga.

Ndeshja midis dy super skuadrave të kampionatit Spanjoll pritet të jetë ndeshja më e parë e vitit në Spanjë dhe jo vetëm.

Barcelona në këtë ndeshje futet nga minuta e parë, me dy pikë më shumë sesa Real Madrid.

Në gjithë historikun e klasikeve, skuadrat qëndrojnë të barabarta në numrin e fitoreve.

Nga 243 ndeshje, janë shënuar në total 802 gola. Më poshtë janë statistikat për të parë se kush qëndron më mirë.

802 gola

Barcelona – 399

Real Madrid – 403

243 ndeshje

Barcelona – 96 fitore

Real Madrid – 65 fitore

Barazime – 52

Porta e paprekur

Barcelona 53

Real Madrid 47

Fitore si mysafirë

Barcelona 30

Real Madrid 27


Të fundit

Super goool/ ‘Çmendet’ Sokol Cikalleshi, trondit rrjetën e Çekisë nga 30 metra distancë (Video)

Sokol Cikalleshi ka shënuar një super-gol ndaj Çekisë. Futbollisti nga kavaja ka barazuar shifrat në sfidën ku kuqezinjtë ishin në...

E frikshme/ 63-vjeçarit i dalin përballë 8 balena vrasëse nën ujë, pamjet bëhen virale (Video)

Steve Morris po notonte në Gjirin e Plenty (Zelandë e Re) kur një grup prej 8 balenash vrasëse i kaluan para syve, duke i dhuruar një...

Ministria jep alarmin: Konfirmohen në tre vatra rastet e para të gripit të shpendëve në Shqipëri

Ministria e Bujqësisë dhe Zhvillimit Rural ka njoftuar se në Shqipëri janë konfirmuar rastet e para të gripit të shpendëve. Deri më tani janë konfirmuar...

Sezoni mbaroi, ja si po i shijojnë pushimet yjet e futbollit (Foto)

Shumë prej yjeve të futbollit kanë nisur pushimet verore dhe pas përfundimit të sezonit futbollistik kanë zgjedhur destinacionet përkatëse për tu relaksuar me familjarët...

Aksident i rëndë te mbikalimi i Saukut/ 5 makina bëhen ‘përshesh’ me njëra-tjetrën (Pamje nga ngjarja)

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotem në vendin e quajtur rrethrrotullimi i Saukut, ku një kamion dhe 4 mjete të tjera...

Lajme të tjera

Web TV