Protestoi kundër vendimit të arbitrit, “kërcënohet” Ancelotti

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Trajneri i Evertonit, Karlo Ancelotti mund të pezullohet, pasi gjatë ndeshjes së ekipit të tij ndaj Manchester United që u zhvillua ditën e dielë ai ka pasur një debat me arbitrin.

Skuadrës së Ancelottit iu anulua goli i fitores në minutën e 93 –t të lojës dhe për këtë arsye ai iu afrua gjyqtarit për t’i kërkuar shpjegime menjëherë pas ndeshjes, mirëpo ky i fundit i nxori kartonin e kuq.

Federata Angleze e Futbollit e ka akuzuar teknikun për sjellje të gabuar dhe në qoftë se italiani pranon akuzën e ngritur nga FAF-ja, atëherë ai do ia hidhte paq vetëm me një gjobë dhe do të shmangte përjashtimin për ndeshjen kundër Chelseas./Fjala.al/

Të fundit

VIDEO / Plas sherri mes vajzave në emision: Kujdes me mu se t’i thej gishtat!

Gisela dhe Briki janë dy nga konkurrentet në emisionin “Përputhen”, ku djem dhe vajza mblidhen për të gjetur shpirtin...

“Plani i fshehtë për arrestimin e Dakos”/ Ish-drejtuesi i policisë tregon skemën

Ish-drejtuesi i policisë Arben Hajdarrmataj tha në emisionin Now në Euronews Albania se në kohën kur Fatmir Xhafaj ishte ministër i Brendshëm ishte përgatitur...

Para pak muajsh mundi kancerin/ Ndahet nga jeta në mënyrë të papritur aktorja meksikane

Rebecca Jones, aktorja e njohur meksikane, ka ndërruar jetë në moshën 65-vjeçare herët në mëngjesin e sotëm. E njohur për rolin e saj si antagoniste në...

Shkolla e Policisë “përjashton” ekselentët/ S’lejohen ata mbi 30 vjeç apo që mbajnë syze

Në muajin shkurt 2023, Policia e Shtetit, njoftoi se janë hapur 300 vende vakante për punonjës policie. Kandidatët duhet të paraqiteshin deri më 15...

“Inskenime alla James Bond nëpër tunele”/ Pse iu vunë prangat Lefter Allës

Gazetari Lavdrim Lita tha në emisioni Now në Euronews Albania se kryebashkiaku i Bulqizës, Lefter Alla dhe biznesmeni i favorizuar prej tij në tenderin...

Lajme të tjera

Web TV