Moti/ Sot gati për shi, mos dilni pa marrë çadrën!

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Edhe dita e sotme do të vazhdojë të shoqërohet me një mot të paqëndrueshëm duke sjellë reshje shiu.

Sipas MeteoAlb, vendi vijon të jetë nën ndikimin e masave  ajrore të paqëndrueshme në vendin tonë, të cilat do diktojnë vranësira të dendura dhe reshje shiu.

Në këtë mënyrë, këto kushte atmosferike do të mbeten gjatë gjithë ditës, herë pas here reshjet bëhen mesatare dhe lokalisht intensive.

Temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes dhe ulen mesditë duke luhatur vlerat ekstremale ditore nga 2°C në 18-19°C. Era do fryjë mesatare deri e fortë me shpejtësi deri në 55 km/h nga drejtimi jugor duke krijuar në det dallgëzim 4-5 ballë.

Të fundit

Dropulli grek apo shqiptar? Plas “sherri” mes deputetes së PS-së dhe gazetarit Marin Mema (Dokumentari dhe debati i plotë)

Një ditë më parë në Top Channel u transmetuar dokumentari i radhës i “Gjurmë Shqiptare” të gazetarit Marin Mema....

Horoskopi, 18 janar 2021

DASHI Në letër ka komplikime dhe zgjedhje të vështira për të bërë. Nëse jetoni dy marrëdhënie në të njëjtën kohë, duhet të kuptoni se në...

Aleksej Navalnyn e arrestojnë pasi mbërrin në Moskë

Kritiku i ashpër i Kremlinit dhe aktivisti politik Aleksej Navalny u arrestua, pasi u kthye në Rusi të dielën. Me vendimin për kthim ai...

Makina i gjendet e djegur në Pukë, zhduket në Shqipëri ish-arbitri italian

Prej 10 ditësh ish-arbitri italian i futbollit Davide Pekoreli është zhdukur pa lënë gjurmë në Shqipëri. Mediat italiane raportojnë mbi ngjarjen e mistershme, ku ndër...

“A do dilje me një djalë më të ri?” Armina Mevlani jep përgjigjen e papritur

Armina Mevlani është pyetur në rrjetet sociale nëse do të martohej me një burrë më të ri se vetja dhe ajo tregoi nuk i...

Lajme të tjera

Web TV