Dalin videot/ Kreu i PD në Fier: Helmimi i nxënësve, krim shtetëror i përsëritur

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fieri është tronditur nga një ngjarje e cila deri më tani ka bërë që 30 nxënës të shkollës ‘Janaq Kilica’ të përfundojnë në spital.

Sipas policisë, në ambientet shkollës është përdorur sprajt piperi, duke bërë që nxënësit të kishin mungesë në frymëmarrje dhe simptoma të tjera.

Ndërkaq, në denoncimin e tij kreu i Partisë Demokratike për Fierin, Luan Baçi e cilëson si një krim shtetëror të përsëritur.

Ndërkaq, një prej nxënësve ka treguar se ky ishte vetëm një traumatizim psikologjik si pasojë e një eksperimenti social të kryer në ambientet e shkollës.

Megjithatë, po sipas nxënësit, dyshohet se është hedhur një lëndë në ambientet e shkollës dhe kjo ka bërë që nxënësit të përfundojnë në spital.

Po ashtu edhe psikologia e shkollës tha se ka qenë thjesht një panik i nxënësve të cilët kanë përjetuar një shok psikologjik për shkak të eksperimentit social dhe kanë përfunduar në spital. Janë rreth 30 nxënës që kanë mbërritur në spitalin e Fierit me këto simptoma.

Postimi i Luan Baçit: E pa falshme dhe pa imagjinushme, pa pergjegjshmeria e Kryetarit te Bashkise, e dhe e Drejtoris Arsimore ne Fier.

Perseri jeta e nxenesve te shkolla Janaq Kilica ne rrezik.

Helm ne gjithe ambjentet e shkolles, nxenes qe ikin me urgjence ne spital.

Shteti ka rene, do duhej tju beja thirrje, deputeteve te qarkut, Kryetarit te Parlamentit, Kryeministrit, por ata nuk ekzistojne,

I bej thirrje qytetareve te Fierit prinderve te nxenesve, te rrezikuar nga pergjegjshmeria e te pa pergjegjshme qe te marrin ne dore fatet e femijve te tyre

Ne na kane ne krahe.

Të fundit

“Musine Kokalari” po rilind”, Rama: 100 objekte arsimore përfundojnë këtë vit

Kryeministri Edi Rama ka ndarë në Facebook pamje nga rindërtimi i shkollës 9-vjeçare “Musine Kokalari”, në Tiranë. Gjithashtu Rama shprehet...

Si ta përballoni të nxehtin e verës pa kondicioner

Vera ka nisur zyrtarisht dhe siç duken parashikimet e motit, temperaturat edhe këtë vit do të jenë përvëluese për miliona njerëz në të gjithë...

19-vjeçarja kallëzon në polici se kërcënohet në rrjete sociale nga persona të panjohur

Një 19-vjeçare nga Bulqiza ka kallëzuar në polici se është kërcënuar në rrjete sociale nga persona të panjohur. Uniformat blu po vijojnë hetimet për identifikimin...

Komisioni Hetimor i Shëndetësisë, opozita akuza Ekonomit: Je në konflikt interesi

Deputetët e opozitës në bllok kanë akuzuar deputeten socialiste Milva Ekonomi se është në konflikt interesi dhe nuk duhet të marrë pjesë në mbledhjen...

Homazhe për ish-kryebashkiakun Sejdini, Balla: Përçoi mesazhin e bashkëpunimit

Janë zhvilluar këtë të enjte homazhet në Elbasan në nder të ish-kryebashkiakut të Elbasanit, Qazim Sejdini. Sejdini ndërroi jetë të mërkurën, pas disa problemeve shëndetësore....

Lajme të tjera

Web TV