Itali/ Rritet numri i viktimave dhe të infektuarve nga coronavirusi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në Itali që nga fillimi i epidemisë së Coronavirusit, Covid-19, 3.858 njerëz janë konfirmuar të infektuar ,769 persona më shumë se ditën e djeshme.

Autoritetet italiane konfirmojnë se 148 persona kanë humbur jetën dhe 414 të tjerë janë shëruar. Rajonet të cilat kanë konfirmuar të prekur janë 20, ndërsa e vetmja zonë që nuk ka raste është Lugina e Aosta.

1.790 pacientë janë të shtruar në spital me simptomat e virusit (+444 në krahasim me të mërkurën, 4 mars); 351 janë në kujdes intensiv pasi paraqesin gjëndje të rënduar (+ 56 në krahasim me të mërkurën, 4 mars), ndërsa 1.155 janë në izolim në shtëpi (+90 në krahasim me të mërkurën, 4 mars)./Fjala.al


Të fundit

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur...

Del për herë të parë në ekran djali i saj, Olta qan dhe i jep mesazhin e bukur: Do vij…

Olta Gixhari ishte banorja e rradhës, pas Diolës që u surprizua nga i vogli i saj. Përmes një video-je të shfaqur në ekran, Olta u...

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është takuar me kongresmenin e Miçiganit...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

EMRAT/ Me pistoletë dhe kokainë në makinë, prangosen dy persona në Tiranë

Me armë zjarri pistoletë dhe kokainë, në automjet, kapen në flagrancë dhe vihen në pranga 2 shtetas. Sekuestrohen arma e zjarrit pistoletë, krehri me municion...

Lajme të tjera

Web TV