Koronavirusi/ Puthjet janë “të bukura por të rrezikshme”, flasin ekspertët

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Koronavirusi është përhapur masivisht në të gjithë botën dhe si pasojë e tij ekspertët i konsiderojnë puthjet sit ë rrezikshme.

Britanikët janë të brengosur dhe lajmërojnë ndalimin e puthjes në një shenjë dëshpëruese për parandalimin e përhapjes së koronavirusit, raporton “The Sun”.

Ekspertët thonë që puthja sociale është “e bukur por e rrezikshme” si pasojë e shfaqjes së COVID-19. Në një mesatare njerëzit e prekin hundën e tyre mes 70 dhe 100 herë në ditë, gjatë puthjeve me njëri-tjetrin, për këtë arsye ndalohet puthja gjatë kohës kur koronavirusi është akoma prezent dhe po përhapet çdo ditë e më shumë.

Departamenti i Shëndetësisë konfirmoi më shumë se 16.500 njerëz që deri më tani janë testuar.

Më herët sot, profesor Whitty paralajmëroi se Mbretëria e Bashkuar do të pësojë një numër vdekjesh ndërsa shpërthimi zhvillohet.

Të fundit

U aludua se mund të jetë kandidate e opozitës për kryeministre, Jorida Tabaku shuan zërat

Deputetja e Partisë Demokratike, Jorida Tabaku e ftuar në një program televiziv, u pyet rreth zërave se ajo mund...

Bardhi i propozoi për martesë, Sara tregon kush e zgjodhi unazën

Sara Gjordeni dhe këngëtari Bardhi së shpejti do të bëhen prindër. Ish-banorët e Big Brother, dashurinë e tyre ata do ta kurorëzojnë dhe me...

Olta Boka bëhet nënë për herë të dytë, ja emri që ka zgjedhur për vogëlushin

Këngëtarja e njohur Olta Boka këtë të shtunë është bërë nënë për herë të dytë. Ajo ka sjellë në jetë një djalë. Vetë këngëtarja ka...

Skemat lehtësuese të OSHE për klientët debitorë: Në prill u mbyllën 677 aktmarrëveshje

OSHE ka implementuar prej 3 prillit disa skema të reja lehtësuese me qëllim shlyerjen e detyrimeve të papaguara nga klientët debitorë. Sipas kompanisë deri më...

Presidenciale në SHBA, qëndrimi i kandidatëve për president mbi armëmbajtjen

Dy kandidatët kryesorë për president të Shteteve të Bashkuara vazhduan fushatën këtë javë. Presidenti Joe Biden vizitoi një qytet amerikan që po përballet me...

Lajme të tjera

Web TV