Dashuria nuk njeh moshë, Berlusconi në lidhje me një vajzë 54 vjet më të vogël

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Ish-kryeministri i Italisë, Silvio Berlusconi ka filluar një romancë të re pas përfundminit të lidhjes së tij 12-vjeçare me 34-vjeçaren, Francesca Pascale.

Por kush është vajza e re që i ka rrëmbyer zemrën?

Sipas mediave, ai është lidhur me Marta Fascina-n, një 30-vjeçare pjesë e partisë së tij. Ajo është e diplomuar në Filozofi dhe ka punuar në zyrën e shtypit të Milanit dhe më pas në fondacionin Milan.

Kujtojmë se, Berlusconi mbizotëroi në politikën italiane për më shumë se dy dekada me gjithë skandalet seksuale, gafat dhe telashet ligjore. Ai u dënua në 2013-n me shtatë vjet burg pasi pagoi një 17-vjeçare të njohur si “Ruby the Heart-Stealer”.


Të fundit

“Do t’ju hedh në erë”/ Panik para parlamentit grek, qytetari alarmon policinë

Alarm para parlamentit grek, ku një qytetar ka kërcënuar se do hidhte në erë zonën. Cnn.gr shkruan se ngjarja...

Del foto/ Ky është autori i vrasjes së 19-vjeçares shqiptare në Mal të Zi

Është publikuar fotoja e Ilir Gjokajt, autori i vrasjes së 19-vjeçares shqiptare Sheila Bakija dhe gjyshes së saj në Tuz të Malit të Zi. Ngjarja...

Çmimet e produkteve rriten, pensionet mbeten në vend/ 6 avantazhet e investimit në Fondin e Pensioneve SIGAL

Teksa çmimet e produkteve ushqimore rriten çdo ditë e më shumë, pensionet mbeten në vend. Ky është shqetësimi kryesor i moshave të treta, të...

Tragjedia ajrore në Milano/ Kush është miliarderi që vdiq bashkë me gruan dhe djalin (Foto)

Tetë persona kanë humbur jetën ditën e diel, pasi një avion i vogël privat ra mbi një ndërtesë në San Donato Milanese të Milanos....

Dieta e vjeshtës, dhjetë ushqime miqësore për të qëndruar në formë

Me vjeshtën fillojnë përsëri të gjitha aktivitetet dhe mbushja me energji, detoksifikimi i trupit është një mënyrë e mirë për t’u përballur me periudhën...

Lajme të tjera

Web TV