“Dorëheqja e Metës në këto momente është ‘shah-mat”

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Presidenti Ilir Meta duhet të kishte dhënë dorëheqjen dhe të kapte politikën në ‘shah-mat”, i këtij mendimi është analisti Shpëtim Nazarko.

Nazarko deklaron se aktualisht politika është në një sherr që i ngjason lojës “kala-dibrançe”.

“Unë nuk jam em atë që çdo njeri të quhet popull. Gjykimi i mesatares së popullit është gjithnjë gjeniale. Ne nuk duhet të nënvlerësojmë asnjëherë popullin. Nëse unë do isha unë do jepja dorëheqjen.

Unë nuk e dëmtoj popullin tim, nuk e dëmtoj vendin tim sepse jam përfaqësues i demokratëve dhe socialialistëve, sepse ky është Presidentit, përfaqësuesi i populli.

Në këtë moment unë u kisha dhënë “shah-mat”. Ai është “mat”. Dorëheqja e Presidentit në këto momente do ishte “shah-mat”. Tani bëjnë “kala-dibrançe”. Të gjithë jemi përzierë në një sherr”, tha ndër të tjera Nazarko i ftuar në emisionin “360 gradë”.

Të fundit

Një rrugë në Tiranë merr emrin e Dritan Mezinit, Veliaj: Do vazhdojë të na frymëzojë

Një rrugë në Tiranë, në hyrjen veriore të Liqenit Artificial, do të mbajë emrin e sipërmarrësit Dritan Mezini, i...

Modelja e famshme bëhet nënë për herë të parë, zbulohet emri i veçantë i vogëlushes

Modelja e njohur Sofia Richie dhe partneri i saj Elliot Grainge janë bërë prindër. Sofia lindi një vajzë, të quajtur Eloise Samantha Grainge. Ajo zbuloi...

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa janë kryesisht te huaj ata...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Lajme të tjera

Web TV