Rama për projektin e Qendrës shkencore: Shembull kuptimplotë i angazhimit tonë!

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Edi Rama e ka nisur mëngjesin e sotëm me një lajm të mirë për të gjithë shqiptarët.

Rama ka prezantuar projektin e Qendrës shkencore të Biosimulimit Klinik, e cila do të ndërtohet së shpejti dhe do t’iu vijë në ndihmë pedagogëve dhe studentëve të mjekësisë.

“MIRËMËNGJES, ja projekti i Qendrës shkencore të Biosimulimit Klinik, që do të ndërtojmë së shpejti në hapësirën e Qendrës Spitalore Universitare për studentët e pedagogët e mjekësisë, një shembull kuptimplotë i angazhimit tonë në kuadër të Paktit për Universitetin. Kalofshi një ditë të mbarë”, shkruan Rama krahas videos.

Të fundit

Të mundësh Ramën me bedelët e Metës!

Nga Dritan Hila Të ndodhur në një krizë ideore dhe morale dhe me probleme të mëdhaja personalitetesh në partinë e...

“Dëshmoi se ekziston”, gazetari analizon protestën e Rithemelimit: Mungon qeverisja..

Gazetari Mentor Kikia, i ftuar në një studio televizive, ka komentuar protestën e Rithemelimit për të cilën u shpreh se ne si shoqëri nuk...

“Krimi i mirëmenduar”, policia: Vrasja e babait ndodhi më 10 shkurt

Detaje të reja janë mësuar në lidhje me krimin e rëndë që u zbulua në Durrës, ku 50-vjeçari Pëllumb Meta u gjet i varrosur...

Mungesa e përqendrimit, normalitet apo një sëmundje e re mendore?

Me siguri nuk ju ndodh rrallëherë që të humbisni krejt pa pritur në mendime teksa jeni duke kryer një punë. Madje kjo mund të...

3 fëmijët në arrest, nëna në hetim/ Policia zbardh ngjarjen horror në Durrës

Policia e Durrësit në deklaratë për mediat ka zbardhur detaje nga vrasja horror në Durrës, ku  H.M 19-vjeç ka vrarë babain e saj P.M. Sipas...

Lajme të tjera

Web TV