Te “Qytet Studenti” mungon edhe uji/ Të rinjtë: Jemi të frikësuar nga koronavirusi

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Në “Qytetin Studenti” afërsisht banojnë rreth 5400 të rinj nga rrethe të ndryshme të vendit. Por duket se pavarësisht investimeve që janë  bërë aty në vite të ndryshme, ka mjaft probleme të cilat vazhdojnë t’i vuajnë të rinjtë duke ju ndikuar në cilësinë e arsimimit të tyre, por edhe në financat e familjeve të tyre. Këto shqetësime janë rritur së fundmi edhe me konfirmimin e koronavirusit në Shqipëri.

Në një prononcim për emisionin “Wake Up” në Top Channel, të rinjtë bënë me dije se në tualetet përbashkëta nuk kryhen dizinfektime dhe madje mungon edhe uji. Ata detyrohen të përdorin kova me ujë.

“Jemi të frikësuar dhe nuk dijmë se çfarë do të ndodhë”, u shpreh një studente, e cila tha gjithashtu se shoqja e saj e dhomës kishte dy javë që ishte larguar nga konvikti për shkak të frikës nga koronavirusi.

“Prindërit na thonë të kthehemi në shtëpi nga frika e virusit”, tha studentja.


Të fundit

“Shkrirja e degës 4”/ Kryetari Goxhaj ‘ngrin buzëqeshjen’ e dhëndrit dhe simpatizantëve të Berishës: Lajme “fake”, jemi të bashkuar

Kryetari i degës 4 të Partisë Demokratike në Tiranë, Ervin Goxhaj ka reaguar pas lajmeve se kjo degë ishte...

Panik në Kinë, shembet rrota panoramike e çelikut, e ngjashme me London Eye (Video)

Banorët e qytetit Fuzhou në Kinë kanë përjetuar disa momente paniku pasi një rrotë panoramike, e ngjashme me “London Eye” që po ndërtohej pranë...

“Erdhi edhe kjo ditë”, SHBA- heq vizat për Kroacinë

Nga 23 tetori, qytetarët kroatë mund të udhëtojnë në Shtetet e Bashkuara pa viza, njoftoi Ambasada amerikane në Zagreb. “Erdhi edhe kjo ditë. Urime Kroaci...

Për herë të parë pa Ronaldo-Messi/ El Clasico kryefjala e kampionatit spanjoll, Barça sfidon Realin me “Camp Nou-n” plot

Magjia e El Clasico do të marrë sërish vëmendjen e gjithë botës. Pas një sezoni të dëshpëruar me tifozët që i munguan futbollit, në...

“Do të q* r***, ikni…”! Momenti kur familjarët e Demir Backës, përplasen me policinë (Video)

Një ngjarje e rëndë është shënuar mbrëmjen e djeshme në Fier, ku Demir Backa, 57 vjeç u ekzekutua me breshëri plumbash. Pasi familjarët kanë marrë...

Lajme të tjera

Web TV