Trafikuan 2 tonë kokainë, shkatërrohet organizata shqiptare në Britani

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Medita britanike shkruajnë se policia e vendit të tyre ka arrestuar nëntë persona të një organizate kriminale shqiptare.

Ky grup kriminal kishte mundur të importonte dy tonë kokainë.

Emrat e 9 të arrestuarve 3 gra dhe 6 burra nuk janë bërë publik ende.

Në organizatë bënin pjesë edhe anglezë, iranianë dhe një shtetas nga Gana janë arrestuar.

Operacioni u zhvillua në zonat e Feltham, Bromley dhe Peckham në Londër si edhe në qytetin e Derby.

Të fundit

Euro nuk do kthehet më në shifrat e viteve të kaluara

Bizneset eksportuese nuk po ngrenë kokë. Shifrat e fundit të INSTAT, tregojnë se vetëm në muajin mars bizneset vendase...

Me karrocë dhe plagë në kokë, Dea Mishel publikon videon pas operacionit

Pak ditë më parë ish-banorja e “Big Brother VIP 2”, Dea Mishel i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale në kokë, megjithatë ajo nuk dha...

“Beleri një copë kukull, di vetëm 100 fjalë”/Shpërthen Ngjela: Një injorant pa shkollë…

Avokati Spartak Ngjela, i ftuar në një emision televiziv, foli në lidhje me situatën e Fredi Belerit me Greqinë, pasi u shpall kandidat zyrtar...

10 seriale në Netflix, që ia vlen t’i shohësh

Këto ditët me shi sikur na i prishën planet, ndaj ruaje këtë listën me 10 tituj serialesh që mund t’i shohësh në ditët në...

Opozita nesër protestë për dosjen 5D/ Bardhi thirrje qytetarëve: Bashkohuni

Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, u ka bërë thirrje qytetarëve të bashkohen në protestën e opozitës. Opozita do të zhvillojë nesër...

Lajme të tjera

Web TV