Komenti prekës i mjekes: Edhe ne jemi njerëz, kemi ndjenja e familje

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Nga mjekja Teuta Kamberi Alizoti

Të dashur miq, e dini se si ndihem si një flutur pa krahë kur shkoj përditë në spital!

Ndihem kësisoj sepse jam e pambrojtur nga njerëzia që na persekutojnë përditë, familjarë e pacientë!

Ndihem e pambrojtur nga virusi që mund t’ia çoj peshqesh, baras me vdekjen, fëmijëve të mi, se veten time nuk e llogaris, për sa kohë e adhuroj profesionin tim!

Dua t’ju them ndoshta edhe me lot në sy, a keni menduar ndonjëherë se edhe ne jemi njerëz edhe ne kemi ndjenja edhe në kemi familje e fëmijë!

Një mllef i  hedhur kundër mjekësisë nuk të çon askund, mjeku që jep jetë!

Po mjeku dhe personeli mjekësor duhet vlerësuar maksimalisht. Ata ndihen keq, të papaguar e te frustruar, të pambrojtur, të abandonuar!

Të fundit

Disiplina e re që transformon fosilet në robotë për të studiuar evolucionin e tyre

Një organizëm i lashtë fosile detare, i cili daton 450 milionë vjet më parë, është kthyer në jetë në...

Sot seanca në GJKKO për betimin e Fredi Belerit,e pranishme dhe ambasadorja greke

Në Gjykatën e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar zhvillohet sot seanca për Fredi Belerin, kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, i cili kërkon...

Komisioni i Displinës/ Ndalohet hyrja e 14 tifozëve në stadiume pas dhunës në derbi

Pas akteve të dhunës që shoqëruan derbin Tirana-Partizani, e vlefshme për javën e 15-të të kampionatit “Abissnet Superiore”, Komisioni i Disiplinës dhe Etikës ka...

Përveç dietave dhe aktivitetit fizik, këto ushqime ju ndihmojnë në djegien e dhjamit

Humbja e dhjamit ndodh vetëm kur digjni më shumë kalori sesa merrni, duke e detyruar trupin tuaj të shfrytëzojë rezervat për më shumë energji. Mirëpo...

Romeo Veshaj në Big Brother? Donaldi zbulon të vërtetën: Ja çdo bëjë ai në janar

Është përfolur gjatë se do të marrë pjesë në Big Brother VIP 3, por a do të jetë vërtetë Romeo Veshaj në këtë sezon...

Lajme të tjera

Web TV