Koronavirusi/Mjekët e Infektivit: Po rrezikojmë për të shpëtuar jetë, por do ja dalim

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Spitali Infektiv në Tiranë, u kthye në karantinë që prej momentit kur u konfirmuan rastet e para me koronavirus në Shqipëri.

Bluzat e bardha janë ato që ndodhen në vijë të parë me “luftën” kundër koroanvirusit duke rrezikuar jetën e tyre dhe të personave që i rrethojnë.

Së fundmi një mesazh vjen nga ekipi mjekësor që po shërbejnë tek Spitali Infektiv në QSUT, ato u bëjnë thirrje të gjithëve që mos ti shikojnë cuditshëm ndërsa hyjnë në Spitalin Infektiv, i cili është kthyer në karantinë.

Në mesazhin shpresdhënës dhe sensibilizues me bindje ato thonë se të gjithë së bashku do ja dalin. Në fund të mesazhit ato u kujtojnë të gjithëve të qëndrojn në shtëpi.

“Per te gjithe ju qe na shihni cuditshem kur ne futemi te godina e spitalit Infektiv , te kthyer ne karantin tashme⛔️❌. Jemi ne infermieret,mjeket,sanitaret ato q kemi qene gjithmon ne sherbimin tuaj vecse tani ka ndryshuar uniforma jone. Por ne jemi serisht te njejtet vecse ne nje mision te veshtire qe t gjithe ju sdo e kuptoni! Ne jemi me të rrezikuarit nga te gjithe , ne rrezik esht dhe familja jone ndaj Ju lutem mos na shihni cuditshem e mos na pyesin si ja dalim ! Se ne të gjithe bashke ja dalim dhe të gjithe bashkë do dalim shendosh e mir nga ky mision ! Me mbeshtetjen e madhe te shefes sone prof. Najada Çomo do ja dalim jam e bindur per kete !Ju lutem ju qendroni ne shtepi ! Ama ne nuk mundemi ! Lutem per stafin tim , per Kliniken e pare te spitalit infektivit !, thuhet në mesazhin  e mjekëve. 

PARANDALO, MOS RREZIKO VETEN DHE TË AFËRMIT NGA KORONAVIRUSI/ Fjala.al

Të fundit

Festat shkaktojnë trafik të rënduar në Tiranë, shqetësim për drejtuesit

Edhe pse ditë feste dhe pushimi zyrtar, trafiku në Tiranë është kthyer në shqetësimin e drejtuesve të automjeteve. Paraditen e...

U bllokuan në një tunel në Indi për 17 ditë/ Ja si arritën të mbijetojnë 41 punëtorët

Edhe pse në spital, punëtorët indianë që mbetën të bllokuar për 17 ditë në një tunel janë tashmë të sigurt dhe të lumtur. Ata...

A jeni në listë? 3 shenjat e zodiakut që do të kthehen te ish-partnerët në vitin 2024

Ne ndërmarrim vetëm pak ditë para ndryshimit të kohës dhe siç tregojnë yjet, janë tre shenja të zodiakut që në dashuri do të bëjnë...

Pneumonia misterioze, Kina rikthen maskat/ Europa merr masa të rrepta

Autoritetet shëndetësore të Europës janë vënë në gatishmëri të lartë pas miratimit të masave të rrepta në Kinë, këtë herë për të kontrolluar një...

BE presion Greqisë për Shqipërinë/ Zbulohet hapi tjetër i Athinës

Ka disa ditë që në Athinë zhvillohen konsultime intensive diplomatike, në mënyrë që Greqia të japë miratimin tek letra e përbashkët e 27 vendeve...

Lajme të tjera

Web TV