Shkon në 9 numri i të infektuarve me koronavirus në Kosovë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Mediuat kosovare raportojnë së ka shkuar në 9 numri i personave të infektuarve me koronavirus në vendin e tyre.

Pas analizave që u  janë bërë ditën e sotme dhe 70 personave të tjerë që kishin takuar 5 personat e infektuar, 4 prej tyre kanë rezultuar pozitivë në testin e koronavirusit.

Sipas mediave kosovare se gjendja shëndetësore e 4 personave të infektuar me COVID-19 është stabile.

Kujtojmë që të premten u regjistruan edhe rastet e para në Klinë dhe Viti, ndërsa 4 rastet  e reja  të mbrëmjes së sotme janë  shënuar tre të infektuar në në Komunën e Malishevës, ndërsa një nga Llapi.


Të fundit

“Di shumë gjëra”/ Gazetarja i kthehet Oltës: Zoti nuk u kursye aspak për ty përse po…

Këtë javë Olta Gixhari e ka zhvilluar lojën e saj me “kërcënime”. Siç nuk i ka hije një gruaje,...

Vrasja që tronditi vendin/ Flet djali i viktimës në Gramsh: Mos ma njëllosni babain

Nipi i Xhevit Sinanit ka folur pas krimit të rëndë në Gramsh, ku i moshuari vrau gruan dhe vëllain e tij. Djali i viktimës, Shaqir...

E reja humbi jetën disa ditë pas lindjes/ Materniteti “Koco Gliozheni”: Në momentin që..

Materniteti  “Koco Gliozheni” ka reaguar pasi një 30-vjeçare humbi jetën disa ditë pas lindjes. Përmes një deklarate zyrtare, SUOGJ “Koco Gliozheni” thekson se lindja e...

Transferimi më i shtrenjtë në histori të Premier League, Chelsea zyrtarizon Enzo Fernadez

Chelsea ka konfirmuar zyrtarisht se ka transferuar mesfushorin argjentinas Enzo Fernandez nga Benfica. Për klubin londinez ky është transferimi më i shtrenjtë në histori të...

Agron Duka zbulon ‘formulën’, ja si do i fitojë opozita zgjedhjet e 14 majit

Kreu i PAA-së, Agron Duka ka treguar “formulën” se si opozita të fitojë zgjedhjet e 14 majit. Duka theksoi se opozita duhet bashkuar rreth kandidatit...

Lajme të tjera

Web TV