test

Koronavirusi/Shqiptarët s’pyesin as për Trumpin, hapin lokalet: S’ka virus që na heq nga kafja

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Përhapja e koronavirusit ka bërë që e gjithë bota të marrë masa serioze, si mbyllja e vendeve publike. Shkollat, kafenetë janë të gjitha të mbyllura me urdhër të qeverive.

Ky izolim ka qenë një provë mjaft e vështirë për ne si popull duke pasur parasysh sa shumë ne i preferojmë kafenetë.

Në një intervistë të bërë në Bronx, të New York-ut tregohet një kafene e tejmbushur me shqiptarë pavarësisht alarmit të përhapur nga koronavirusi.

Një gazetare ka marrë në intervistë një punonjës shqiptar nga Kosova në një kafene që ndodhet në një lagje të mbipopulluar me shqiptarë.

“Nuk ka virus që t’i ndalë shqiptarët të dalin të pinë kafe. Ata gjithmonë vijnë edhe në dëborë”, shprehet Florian Lota.

Mesa duket, dëshira e shqiptarëve për kafe është më e madhe se frika nga koronavirusi.

Të fundit

Shqiptari ngacmon tifozen më ‘hot’ në botë, çfarë s’u pa gjatë ndeshjes Kroaci-Shqipëri

Të gjithë sytë e shqiptarëve ishin në Hamburg një ditë më parë, aty ku Kombëtarja u përball me Kroacinë....

Fiton garën për kreun e ri të NATO, kush është “pëshpëritësi i Trump”

Kryeministri holandez në largim, Mark Rutte, ka fituar garën për t’u bërë kreu i ardhshëm i NATO-s në një moment të rrezikshëm për aleancën...

Panik në Berat/ 7-vjeçari bllokohet brenda në banesë, ndërhyn zjarrfikësja

Një çift bashkëshoshtësh, banues në lagjen “30-Vjetori” në Berat, kanë dalë nga banesa për të bërë pazar, duke lënë në gjumë fëmijën e tyre...

Kylie përlotet nga komentet për pamjen e saj: Dukesh e vjetër

Kylie Jenner është përlotur pas komenteve negative që ka marrë për pamjen e saj. Në episodin e ri të sezonit 5 të “The Kardashians”,...

Dumani e Kraja hetojnë Metën dhe Berishën/ I dërguari i Blinken shkon në SPAK

Koordinatori për Anti-Korrupsionin Global Richard Nephew ishte sot në godinën e SPAK për të parë nga afër në veprim institucionet gjyqësore shqiptare, mes tyre dhe atë...

Lajme të tjera

Web TV