Nuk blihet nga PSG-ja, Icardi drejt klubit italian

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Orët e Mauro Icardit te skuadra e Paris Saint-Germain duket se tashmë janë drejt fundit dhe argjentinasi duhet të gjejë një skuadër tjetër tashmë.

Ai ka shënuar plot 17 gola me parisienët, megjithatë PSG-ja ka venddosur të mos e blejë atë nga ekipi i Interit. Ndodhur në një situatë të tillë 26-vjeçari mund të zgjedhë rrugën e rikthimit në Itali, por jo tek skuadra e tij.

Ekipi i Juventusit është i gatshëm që t’i paguajë pagën prej 8 milionë eurosh në sezon, diçka që Interin nuk e ka kapacitetin financiar për ta realizuar, pasi nnë fund të këtij sezoni Iicardi është lojtar i lirë dhe “Zonja e Vjetër” mund ta marrë duke paguar zero lek për kartonin e tij.

Ndërkohë, duket se garës për Icardin i është bashkuar edhe Real Madrid, i cili ka listuar disa kandidatë për të zëvendësuar sezonin e ardhshëm Karim Benzemanë./Fjala.al/

Të fundit

Plas debati i ashpër mes Robertit dhe Albanos: Do t’a zbulosh sa burrë jam?

Robert Aliaj, pas hyrjes së tij në fermë ka krijuar debate me fermerët, një prej të cilëve është edhe...

Votoi rezolutën e Srebrenicës, Vuçiç reagon ashpër: Maqedonia e Veriut më goditi fort

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç tha se e kishte të vështirë të duronte faktin që Maqedonia votoi për rezolutën e Kombeve të Bashkuara për shpalljen...

Bëni gati shamitë, finalistët e ‘BBV’ do takohen sonte me këto persona

Surprizat për banorët finalistë të ‘Big Brother VIP Albania 3’ do të na bëjnë të lotojmë. Themi këtë, pasi burime për ‘Iconstyle’ bëjnë të...

Putin: Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut

Rusia duhet të jetë gjithmonë një hap përpara armikut për të garantuar fitoren, tha këtë të shtunë presidenti rus Vladimir Putin, duke hapur një...

Breshëri i pabesueshëm në Torino vesh me akull qytetin në fund të majit

Torino në veri të Italisë u godit dje nga një stuhi e papritur breshëri që solli gjithashtu rreth 80 mm shi dhe veshi rrugët...

Lajme të tjera

Web TV