COVID-19/ Gjermania thirrje: Jemi në rrezik të madh, nuk dihet sa do jetë shkalla e vdekshmërisë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“Robert Koch” është agjensia kombëtare në Gjermani për kontrollin dhe parandalimin e sëmundjeve. Ky institute ka deklaruar se rreziku i koronavirusit për shëndetin publik është i lartë, sipas një raportimi të ‘CNN’.

‘Ne vërejmë që edhe klinikat e krijuara mirë tani kanë probleme,” tha Presidenti i RKI Lothar Wieler ditën e sotme.

“Ne duhet të bëjmë gjithçka të mundshme për të ndërprerë çdo zinxhir të mundshëm të infeksionit.”

Wieler tha se numri i rasteve me koronavirus është dukshëm më i lartë sesa është raportuar në institut.

“Ne ende nuk e dimë se cili do të jetë shkalla e vdekjes,” shtoi ai.


Të fundit

DASH: Marrëveshja e Serbisë me Rusinë është e gabuar  

Departamenti Amerikan i Shtetit reagoi pas vendimit të Serbisë për të njehsuar politikën e jashtme me Rusinë, duke e...

Meta: Ndërtimet pa leje nuk janë të rastësishme

Kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta ka folur i prerë në raport me kryeministrin Edi Rama duke thënë se nuk do të ketë...

Dy satelitët, Rama: Do zbulojnë ndërtimet pa leje  

Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se me ngritjen e satelitëve Albania 1 dhe Albania 2 do krijohet një “kryeinspektoriat” që sipas tij s’ka parti...

Sfidat e Shqipërisë/ Presidenti Begaj takon Ambasadoren amerikane

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj, priti në zyrën e tij Ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim. Sipas zyrës së shtypit...

Përroi kanceroz që ndan kapterët e ushtrisë me “civilët e pastërtisë”

Nga Leonard Veizi Edhe për këtë vit sezoni veror u mbyll. Me shi. Por a ishte i suksesshëm ky sezon, përsa i përket turizmit e plazheve? Padyshim,...

Lajme të tjera

Web TV