Koronavirusi/ Këngëtari i infektuar në Kosovë këndoi para 60 personave, pjesëmarrësit në rrezik

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Koronavirusi/ Këngëtari i cili këndoi para 60 personave, rezulton i infektuar, të gjithë pjesëmarrësit në rrezik

Muhamet Sejdiu, këngëtari nga Kosova ka rezultuar i prekur nga koronavirusi. Para se të ishte në dijeni se ishte mbartës i virusit, ai ka kryr një sërë aktivitetesh së bashku me gruan e tij.

Sipas mediave kosovare, më datë 13 mars, vetëm pak ditë para se Sejdiu të kryente analizën, ai ka qenë në një festë (aheng) dhe ka kënduar para më shumë se 60 personash. Të gjithë në një foto, ku i pranishëm ka qenë edhe këngëtari tjetër Shkëlzen Jetishi, e kanë ndarë këtë moment në rrjetet sociale.

“Kundër koronavirus”, shkruhet krah fotos ku të gjithë shihen të përqafuar. Pas kësaj festë, Sejdiu është nisur drejt Gjermanisë dhe u kthye vetëm një ditë më parë. Pasi keu testin rezultoi pozitiv me koronavirus.

Pritet që të gjithë ata që kanë marrë pjesë në këtë aheng dhe familjarët e tij të bëjnë teste për të parë nëse ai ka infektuar edhe të tjerë.


Të fundit

Arrestohet shqiptari në Vjenë/ Plagosi me thikë pas shpine një 30-vjeçar

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur brenda një apartamenti në Vjenë të Austrisë ku një 30 vjeçar shqiptar ka...

Do heqin kamerat apo krimin?/ Karamuço “zbërthen” prapaskenat e operacionit “Fijet”

I ftuar ditën e sotme në ‘Breaking’ në Top News  ka qenë eksperti i kriminalistikës Ervin Karamuço. Ai ka folur për operacionin e policisë “Fijet”,...

Del për herë të parë në ekran djali i saj, Olta qan dhe i jep mesazhin e bukur: Do vij…

Olta Gixhari ishte banorja e rradhës, pas Diolës që u surprizua nga i vogli i saj. Përmes një video-je të shfaqur në ekran, Olta u...

Belind Këlliçi viziton Uashingtonin/ Takohet me kongresmenin e Miçiganit

Kandidati i Partisë Demokratike për Bashkinë e Tiranës, Belind Këlliçi, ka zhvilluar një vizitë zyrtare në Washington DC ku është takuar me kongresmenin e Miçiganit...

Politikanët akrep të kenë kujdes/ Do t’i ndodhë diçka me ligjin në shkurt

Astrologu Jorgo Pulla ka bërë këtë të mërkurë parashikimin e yjeve për muajin shkurt. I ftuar në “ABC e Mëngjesit”, ai ka ndarë detaje për...

Lajme të tjera

Web TV