Koronavirusi/ Kryeministri britanik: Do të bëjmë 25,000 teste në ditë në të gjithë vendin

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri i Anglisë, Boris Johnson po nxitet të ndërmarrë më shumë masa për të mbrojtur njerëzit në kohën e ‘shpërthimit’ të koronavirusit.

Ai u përball me një kërkesë urgjente nga udhëheqësi i Punës, Jeremy Corbyn, që të pajtohej me kërkesën e Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) për të testuar sa më shumë njerëz që të mund të identifikohen mbartësit e virusit.

Boris Johnson fillimisht kishte premtuar deri në 10,000 teste në ditë në të gjithë vendin, por tani ai konfirmoi se numri do të shkojë deri në 25,000.

Të martën, Kryeministri dhe Kancelari Rishi Sunak u zotuan të bëjnë “gjithçka që duhet” për të rritur ekonominë, pasi numri i njerëzve që mendohej se ishin bartës të Covid-19 në Mbretërinë e Bashkuar u rrit në 55,000 dhe numri i vdekjeve shkoi në 71./Fjala.al/Burimi:Express.co.uk

Të fundit

“Përse u shenjëstrua Dumani?”/ Ja si përgjigjet analisti i njohur

Në një intervistë në një emision televiziv, analisti Arben Meçe, analizoi deklaratat e kreut të Partisë së Lirisë, dhe...

Rikthehet “makthi” i tërmetit në Turqi, pamje nga momenti i lëkundjeve sizmike

Tërmeti i magnitudës 5.6 Rihter që goditi Turqinë pasditen e kësaj të enjteje shkaktoi panik te banorët. Lëkundjet e tërmetit u regjistraun në rajonin e...

Kanye West sulmon fizikisht një burrë, sepse i ngacmoi të shoqen

TMZ ka zbuluar se Kanye West po investigohet për sulm fizik të qëllimtë pasi goditi një burrë, i cili thuhet se kreu një veprim...

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në një intervistë televizive, Minxhozi u...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

Lajme të tjera

Web TV