Basha i dërgon SMS live Eni Vasilit: Z. Rama, a je gati të më lësh mua të bëhem kryeministër?-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Duke folur për situatën e krijuar nga koronavirusi në vend, në emisionin e ‘Open’ në Top Channel, ku i ftuar ishte edhe kryeministri Edi Rama ka ndodhur diçka e pazakontë.

Moderatorja Eni Vasili lexon një mesazh që sipas saj ia kishte dërguar Lulzim Basha. Ky i fundit i këkronte kreut të qeverisë Edi Rama që t’i linte postin e kryeministrit dhe drejtimin e kabinetit ta merrte ai.

Basha nëpërmjet Vasilit, i ka dërguar një mesazh Ramës: “A jeni i gatshëm që të ma lini mua postin e kryeministrit dhe të bëhem unë kryeministër”, thuhej në mesazhin që lexoi Vasili.

Më mas, kjo e fundit tha se mesazhi nuk ishte i dërguar nga Lulzim Basha pasi vetë ky i fundit e hodhi poshtë duke i dërguar një mesazh sipas të cilit theksonte: “Eni sapo më informuan, nuk kam çuar asnjë mesazh dhe emisionin nuk e ndiqja. Herë tjetër kontrollo zyrat e propagandës se është bërë shkelje.”

Çfarë i tha në emision:

Eni Vasili: Më shkruan zoti Basha, pyete zotin Rama, a është i gatshëm të japë dorëheqjen dhe të ma kalojë mua drejtimin e qeverisë?

Edi Rama: Ja urdhëro, urdhëro. Po je e sigurtë që është ai personalisht?

Eni Vasili: Po bazuar në komunikimet e mëparshme, ai është…

Edi Rama: Nuk duhet t’ia vëmë re se mesa duket është në gjumë dhe e shtyp tastierën duke parë ëndrra. Si mund ta bëjë këtë pyetje.

Edi Rama: Unë them që dikush i ka marrë telefonin se s’ka mundësi. Është e pamundur. Ai është në autobus.

Eni Vasili: Një sekondë, më duhet ta them edhe këtë. Basha më shkruan: “Eni sapo më informuan, nuk kam çuar asnjë mesazh dhe emisionin nuk e ndiqja. Herë tjetër kontrollo zyrat e propagandës se është bërë shkelje.”

Lexo edhe :  Rritja e pagave për administratën/ Eksperti : Ja pse pensionistët janë të përjashtuar

Eni Vasili: Edhe njëherë nuk e di se si ka ardhur ajo SMS.

Të fundit

FMN ul parashikimin për rritjen ekonomike të Shqipërisë në 2024

Ekonomia shqiptare do të rritet me 3.1% në vitin 2024. Me këtë parshikim, Fondi Monetar Ndërkombëtar, ka ulur pritshmëritë...

“Marrëdhënia Meta-Kryemadhi”/ Ngjela zbërthen skemën: Bashkëpunim kriminal, jo erotik

Analisti Spartak Ngjela ishte i ftuar në emisionin “Breaking” në Top News këtë të enjte. Ai i cilëson pjesë të një loje  deklaratat e fundit...

Pas temperaturave të larta, ky qytet ‘pushtohet’ nga breshëri dhe shiu

Pas temperaturave të larta, zona e Mirditës është përfshirë nga reshjet e dendura të shiut dhe nga breshëri. Pothuaj i gjithë territori i Shqipërisë është...

Tensionet në Lindjen e Mesme, ja parashikimi i frikshëm i Baba Vangës

Mediat e huaja kanë rikthyer profecitë e Baba Vangës për vitin 2024, pas ndezjes së situatës në Lindjen e Mesme. Baba Vanga, e lindur si...

Do të kandidojë për kryeministër? Ja si përgjigjet Agron Duka

Agron Duka, i ftuar në rubrikën “Opinion” në News24, ka komentuar situatën politike në vend dhe situatën brenda opozitës. Ai tha se opozita duhet të...

Lajme të tjera

Web TV