Koronavirusi/ ‘Qetësohet’ Kina, dita e dytë rresht pa asnjë person të infektuar

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në Kinë duket se gjëndja është përmirësuar ndjeshëm. Për të dytën ditë resht Kina nuk ka regjistruar asnjë rast të ri me koronavirus.

Pavarësisht se janë regjistruar 39 raste të reja, autoritetet shëndetësore në Kinë thonë se ato janë të importuara nga jashtë.

Edhe numri i vdekjeve në Kinë gjithashtu është ngadalësuar në mënyrë dramatike: ka pasur vetëm tre vdekje të reja, thonë autoritetet, duke marrë e cuar numrin e përgjithshëm në 3,248.

Tashmë fokusi i autoriteteve të Kinës është përqendruar tek frenimi i transmetimeve me COVID 19 të personave që vijnë nga jashtë vendit.

Kina dhe shumë vëzhgues ndërkombëtarë thonë se rënia e rasteve është për shkak të masave drastike të bllokimit, ku qytete dhe provinca të tëra u futën në karantinë.

Të fundit

Keni probleme me kujtesën? Provoni këto dy përbërës dhe rezultati do t’iu lërë pa fjalë

Të dy këto përbërës natyralë janë fantastike për shëndetin e trurit, zemrën por dhe probleme të tjera shëndetësore. Arrat dhe...

Deklarim të rremë të pasurisë, Prokuroria e Durrësit dërgon në gjyq ish-prokurorin

Prokuroria e Durrësit përfundon hetimet dhe dërgon në gjyq ish-prokurorin Petrit Fusha, i hetuar për deklarim të rremë të pasurisë. Ish-prokurori akuzohet për “Refuzim...

Çfarë do të ndodhë në seancën e të enjtes në Kuvend?

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur sot grupin parlamentar të Partisë Socialiste. Në mbledhje u diskutua për agjendën e seancës të së enjtes. Mësohet se të...

33-vjetori e gjen PD-në të përçarë/ As festa nuk i bashkon “të djathtët”

Sot shënohen 33 vjet që nga themelimi i Partisë Demokratike, partia e parë e djathtë, e krijuar pas pluralizimit në vendin tonë. Megjithatë, ky përvjetor...

“Liridona dhe Naimi kishin një konflikt”/ Eksperti: Familjarët e tyre e dinë

Teksa kanë kaluar më shumë se dy javë nga vdekja e Liridona Ademajt, vrasja e saj mbetet e rrethuar nga misteri. Eksperti i kriminalistikës Mensut...

Lajme të tjera

Web TV