Mesazhi për Eni Vasilin, Vodafone: Ja si u dërgua në emër të Lulzim Bashës

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

“A jeni i gatshëm që të ma lini mua postin e kryeministrit dhe të bëhem unë kryeministër.” Ky ishte mesazhi që i mbërriti në celular moderatores së “Open”, Eni Vasili teksa po intervistonte kryeministrin Edi Rama. Vasili tha se mesazhi i kishte mbërritur nga kryeopozitari Lulzim Basha dhe i drejtohej kryeministrit Rama.

Por ndonëse Basha e mohoi vërtetësinë e mesazhit që atë mbrëmje, gjatë emisionit, Partia Demokratike i është drejtuar me një shkresë kompanisë Vodafone për të sqaruar situatën. Kompania celulare sqaron se mesazhi në fjalë nuk është dërguar nga numri i Lulzim Bashës, por nga një platformë e huaj në internet që përdoret për mesazhe.

Ndërkohë, Gazment Bardhi, sekretar i Përgjithshëm i PD-së, shkruan: “E vërteta është më e qartë dhe e pastër se çdo lojë e pisët apo maskë e skaduar. Le ta shohin dhe gjykojnë vetë shqiptarët se kush e ka mendjen tek pushteti dhe përdor mesazhe të sajuara kundër kreut të opozitës. Me qëllimin e vetëm, të largojë vëmendjen nga propozimi ynë që ndihmon realisht qytetarët dhe biznesin për të përballuar krizën. “

Të fundit

Leipzig triumfon ndaj Frankfurt dhe fiton Kupën e Gjermanisë në vitin e dytë radhazi

Leizpigu për të dytin vit radhazi fitues i Kupës së Gjermanisë. Klubi gjerman në pronësi të markës së famshme...

Basha: U tërhoqa se nuk doja luftë, PD do të bëjë ndryshimin me mbështetjen e SHBA

Ish-kryedemokrati Lulzim Basha ka zhvilluar sot një takim me të rinjtë në Lezhë, ku është shprehur se tërheqja e tij nga politika, u bë...

Aksidenti në Rrëshen, shkon në 7 numri i të plagosurve, mes tyre 3 fëmijë

Është rritur numri i të plagosurve nga aksidenti i rëndë i regjistruar mbrëmjen e sotme në Rrugën e Kombit në zonën e Rrëshenit ku...

Rrëzohet te Mali i Robit, humb jetën turistja polake

Një shtetase polake 83-vjeçare në afërsi të një hoteli në Kavajë është rrezuar aksidentalisht në trotuar dhe për pasojë ka humbur jetën. Pas rrëzimit në...

Tjetër “divorc” tek Los Blancos, Hazard do të largohet nga klubi në fundin e këtij sezoni

Në një ditë me lamtumirë “yjesh”, surpriza vjen nga Spanja: Eden Hazard largohet nga Reali i Madridit. Marco Asensio ishte i pari, më pas...

Lajme të tjera

Web TV