Vlorë/ Katër pjestarë të një familjeje dyshohet se janë prekur nga koronavirusi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Katër anëtarë të një familjeje nga qyteti i Vlorës dyshohet të jenë prekur nga koronavirusi dhe tashmë pritet vetëm përgjigja përfundimtare nga testet.

Bëhet fjalë për 4 pjestarë të një familje përkatësisht të moshave 77, 69, 50 dhe 24 vjeç dhe dyshohet se i ka infektuar i nipi i cili më 8 mars kishte ardhur nga Italia raporton BW.

Deri në këto momente ky qark nuk ishte i prekur teksa tashmë nëse këto raste konfirmohen i shtohet hartës së të prekurve në Shqipëri bashkë me Tiranën, Durrësin, Elbasanin, Fierin, Lushnjen, Korçën, Kavajën dhe Rrogozhinën./Fjala.al/

Të fundit

Turbinat e erës gjejnë një vend të ri, për të qenë më të efektshme

Turbinat e erës kanë gjetur një vend të ri: turbinat do të pluskojnë mbi ujë për të qenë më...

Sporti në zi/ Ndahet papritur nga jeta ish-futbollisti i njohur, dyshohet se…

Një lajm i trishtë ka ardhur nga Kroacia, me ndarjen nga jeta të ish-mbrojtësit 34-vjeçar, Ivan Çelikoviç. Ai së fundmi ishte pjesë e Konavljanin në...

SHBA e injoroi, Berisha: S’kam çfarë të them më…

Ish-kryeministri Sali Berisha i është përgjigjur sot të ngarkuarit me punë të ambasadës së SHBA-ve në Tiranë, David Wisner, i cili deklaroi se nuk...

Luhatjet e vazhdueshme të euros dhe dollarit, godasin eksportin e bimëve medicinale

Forcimi i monedhës vendase, leku nuk ka sjellë pasoja pozitive për eksportuesit të cilët i shesin mallrat e tyre me monedhën evropiane. Jo vetëm fasonët...

Masat ndaj të dyshuarve për Inceneratorin e Tiranës, sot seanca për 15 urdhër-arrestet

Ka nisur në Gjykatën e Posaçme masa ndaj të dyshuarve si të përfshirë në Inceneratorin e Tiranës, prej të cilëve janë ekzekutuar 12 masa. Kurse...

Lajme të tjera

Web TV