Gjermani/ 86 vdekje e mbi 4,000 raste të reja me Covid-19

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Instituti “Robert Koch”, i cili është përgjegjës për kontrollimin dhe parandalimin e sëmundjeve në Gjermani, ka konfirmuar të hënën se janë regjistruar 86 vdekje dhe mbi 4 mijë infektime të reja me koronavirus në këtë shtet.

Kështu, numri i personave të infektuar ka shkuar në 22,672 nga 18,610 sa ishte të dielën. Gjithashtu numri i vdekjeve është rritur nga 55 raste fatale në 86, shkruan “The Guardian”.

Gjermania është një ndër shtetet evropiane me numrin më të lartë të personave të infektuar me koronavirus, por befasisht me një ndër përqindjet më të vogla të vdekjeve në krahasim me infektimet dhe numrin e popullsisë. Gjermania tashmë i ka mbyllur shkollat, kinematë dhe teatrot si dhe i ka kufizuar tubimet publike.


Të fundit

Horoskopi ditor, e shtunë 28 janar 2023

Dashi Do të ketë një mënyrë për të qartësuar disa gjëra që ju mundojnë. Në punë mund të jeni surpriza...

Manchester City mposht Arsenalin dhe kalon në raundin tjetër të FA Cup

Goli i Nathan Ake vendosi sfidën Manchester City-Arsenal. Dueli i raundit të 1/16-ve në FA Cup, u mbyll 1-0 për skuadrën e Pep Guardiolës,...

Besnikë dhe të qëndrueshëm, me këto shenja do të keni një marrëdhënie perfekte

Personat që i përkasin shenjave të mëposhtme njihen si të qëndrueshëm dhe besnikë. Demi Askush nuk e vlerëson partnerin e tij më shumë se sa një...

Largimi i shqiptarëve, eksperti i punësimit tregon ‘çelësin’: Frenimi i emigracionit..

Në kushtet e largimit të fuqisë punëtore nga vendi, eksperti për çështjet e punësimit Erald Pashai, sugjeron rritjen e pagës mesatare në 850 euro...

Rrëfehet ish-e dashura e McGonigal: I gjeta në shtëpi çantë me para më tha se…

Charles McGonigal kishte një lidhje jashtë martesore, pa e ditur se ky raport do i kushtonte shumë! Duket se qenë Allison Guerriero, e dashura e...

Lajme të tjera

Web TV