Fëmija 2 vjeç, pacienti më i ri me koronavirus në Maqedoni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një dy vjecar është pacienti më i ri me koronavirus në Maqedoninë e Veriut. Të dhënat e publikuara në faqen zyrtare të Institutit të Shëndetit Publik tregojnë se pacienti më i ri në Maqedoninë e Veriut është një dy vjecar ndërsa pacienti më i vjetë është i moshës 91 vjeçe.

Në raportin e detajuar ditor të Institutit për Shëndet Publik, thuhet se “mosha e pacientëve varion nga 2 deri në 91 vjeç (mesatarisht 42.2 vjeç), dhe shumica e pacientëve (23 përqind) janë midis moshës 30 dhe 39 vjeçe”.

Vetëm ditën e djeshme në Maqedoni kanë rezultuar pozitiv me koronavirus 22 persona të rinj, prej të cilëve 16 janë femra dhe 6 meshkuj. Shumica e tyre janë në moshën 50-59 vjeçe.

Të fundit

Interi është fitues i derbit të Milanos, goli i Lautaro Martinez vulos sfidën

Stadiumi “San Siro” në “flakë” pak pasi kishte kaluar gjysmë ore lojë në derbin Inter – Milan. Zikaltrit fituan...

Diskutimi mes Geasy dhe Luana Vjollcës: Do hap shampanjë kur të martohesh ti

“Zemër Luana” me autorësi dhe moderim të Luana Vjollcës në Tv Klan ka qenë një mbrëmje e tej mbushur me surpriza! Të ftuarit e kësaj...

Zhdukja e bletëve, kërcënim serioz për ekosistemin

Bashkimi Evropian ka bërë të ditur se është në përgatitje e sipër të një plani që ka të bëjë me rritjen e monitorimit të...

“Je ulli pa kokrra”, zihen dy kunatat: Je hasmi numër një, më ke ftohur zemrën

Pjesa e dytë e “Shihemi në Gjyq”, rubrikës së “E diela shqiptare” në Tv Klan ka nisur me tone të ashpra mes Marias dhe...

Ish-kryeministri izraelit: Putini premtoi se nuk do ta vriste Zelensky-in

Ish-Kryeministri i Izraelit Naftali Bennet, i cili shërbeu për pak kohë si ndërmjetës në fillim të sulmit rus në Ukrainë, thotë se Presidenti Vladimir...

Lajme të tjera

Web TV