Koronavirusi dyfishon telefonatat në Whatsapp/ Zuckerberg i trembet…

113 563 lexime

106,048FansaPëlqeje

Karantinimi nga koronavirusi ka bërë që njerët të komunikojnë në masë të madhe në Whatsapp me miqtë e të afërmit e tyre, duke kaluar edhe shifrat e natës së Vitit të Ri.

Për këtë arsye pronari i Facebook dhe Whatsapp ka dashur që të informojë këdo në lidhje me këtë situatë dhe ka shtuar se do bëhet çdo gjë që të sigurohet komunikim cilësor, por thekson se asnjëherë nuk i dihet çdo ndodh në vazhdimësi.

“Për momentin situata nuk është jashtë kontrollit por me të vërtetë duhet të sigurohemi që të kemi një infrastrukturë për këtë situatë.

Ne do të sigurojmë nivelin e shërbimit për njerëzit që kanë nevojë në një kohë si kjo”, theksoi Mark Zuckerberg në një video-konferencë./Fjala.al/

Të fundit

A do të izolohet vendi pas shtimit të rasteve? Skënder Brataj zbulon përse nuk u mblodh Komiteti sot

Skënder Brataj, Kreu i Urgjencës Kombëtare i ftuar në Shqip Show nga Rudina Xhunga, tha se Komiteti Teknik i...

I dolën qoftet djegëse, klienti rreh me grushta shitësin (Video)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në qytetin Afyonkarahisar në Turqi. Një klient ka rrahur me grushta shitësin vetëm për shkak se qoftet ishin...

Çudia e radhës/ Bleu telefonin online, nuk do ta besoni çfarë i erdhi në kuti (Foto)

Një grua ka paguar 1,500 dollarë pasi kishte porositur celularin e fundit iPhone 12, por u shokua kur i erdhi porosia, sepse ishte vetëm...

Covid-19 i merr jetën mësuesit të shkollës 9-vjeçare (Emri+Foto)

Pas lajmit të hidhur për ndarjen nga jeta të drejtorit të shkollës 9-vjeçare në fshatin Karkanjoz të Beratit, një tjetër arsimtar është shuar nga...

U tha se nuk do të vinin, Ministria Shëndetësisë: Pas pak mbërrijnë në Rinas mbi 15 mijë dozat e vaksinës Pfizer

Ministria e Shëndetësisë ka njoftuar se 15,210 dozat e vaksinave të kompanisë Pfizer do të mbërrijnë pas pak në Shqipëri. Fillimisht ministria njoftoi se ardhja...

Lajme të tjera

Web TV