test

Rritet sërish numri/ 743 viktima në 24 orë në Itali, 69 176 të infektuar në total

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Numri i viktimave të shkaktuara prej koronavirusit në Itali, gjatë 24 orëve është 743 pesona, duke e çuar numrin total të viktimave në 6820.

Numri i personave të infektuar është 69 176 .

3396 pacientë po kurohen në repartet e terapisë intensive e regjistrojnë 192 pacientë më shumë gjatë 24 orëve në gjendje kritike për shërbime.

Në struktura spitalore po kurohen 21 937 pacientë e 28 697 në qytet shtëpie.

Rajoni i Lombardisë ka regjistruar gjatë 24 orëve të fundit 402 viktima më shumë. Numri i të infektuarve në këtë rajon është 30 703 e numrit të viktimave 4178.

Në Itali janë bere deri më sot 296 964 tampone.

Rajoni më numrin më të pakët të pacientëve është rajoni i Molises me 73 raste e 8 viktima.

 

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV