test

Denoncimet/ Rama telefonon qytetarin: Bravo i qoftë, ma kalo gruan urgjent-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Kryeministri Rama gjatë telefonatave me qytetarët që kishin shprehur shqetësimet e tyre lidhur me situatën e vështirë ku gjenden për shkak të koronavirusit është ndeshur edhe me problemin e një çifti të moshuarish në Fier të cilin kërkonin ndihmë ekonomike.

Sipas çiftit ata jetonin të vetëm, pa pension dhe kërkonin ndihmë për të përballuar situatën e vështirë të krijuar nga koronavirusi që i detyron të qëndrojnë mbyllur në shtëpi, ndërsa nga ana tjetër, fëmijët iu gjenden jashtë vendit.

Rama premtoi se do t’i ndihmojë që ditën e nesërme përmes bashkisë së Fierit.

Komunikimi i Ramës me çiftin e moshuar:

Rama: Ali si je? Edi Rama jam, ke bërë një denoncim. Çfarë denoncimi ke bërë?

Burri: Unë s’para merrem me telefonin, e ka dërguar gruaja

Rama: Bravo i qoftë gruas, ma kalo gruan urgjent!

Rama: Si jen zonjë? Keni bërë një denoncim, çfarë halli keni?

Gruaja: Jemi të dy pa punë, duam ndihmë.

Rama: Çfarë moshe jeni?

Gruaja: Jemi të dy te të 60-tat. Jemi këtu te lagjja ‘Kryengritja’ e Fierit.

Rama: Jeni vetëm?

Gruaja: Po vetëm, as pension nuk marrim

Rama: Nesër do të vijnë te shtëpia dhe do të ta zgjidhin ata hallin do të bëjnë çmos që t’ju mbështesim.

Rama: Po fëmijë keni?

Gruaja: Po kemi po janë jashtë, ata shohin hallin e tyre.

Rama: Burrin mos e lër të dalë nga shtëpia

Gruaja: Jo jo nuk e lëshoj

Rama: Jeni në një moshë që të mos dilni nga shtëpia!

Gruaja: Rrofsh, rrofsh!

Të fundit

Belgjika nuk gabon sërish, Djajtë mposhtin Rumaninë dhe marrin fitoren e parë në Europian

Belgjika regjistron fitoren e parë në EURO 2024, me skuadrën e Tedesco-s që triumfoi 2-0 ndaj Rumanisë në ndeshjen...

Zi në botën e futbollit, ish-futbollisti i njohur dhe familja e tij humbasin jetën

Futbollisti 28-vjeçar i Al Jazira, Ahmad Abu Al-Atta së bashku me gruan dhe fëmijët e tij mbetën të vrarë pas një sulmi ajror izraelit,...

Hodhën fishekzjarrë nga një jaht dhe i vunë flakën pyllit, e pësojnë keq 13 persona

Autoritetet greke arrestuan 13 persona të shtunën pasi fishekzjarrët e nisura nga një jaht ndezën një zjarr në pyll në një ishull pranë Athinës,...

“Nga 15 mijë euro do marrësh 280”/ Zbardhen telefonatat e zhvatjes së italianëve

Top Channel ka zbardhur dosjen për mashtrimet përmes call centerave, ku 17 persona akuzohen se zhvatën 4.7 mln € nga 1200 italianë dhe i...

“Është djali më i bukur shqiptar”/ Adrola Dushi pranon lidhjen me këngëtarin e njohur

Tashmë nuk ka më dyshime! Modelja bukuroshe Adrola Dushi dhe këngëtari i famshëm Capital T janë në një lidhje dashurie. Lajmin e ka konfirmuar bukuroshja...

Lajme të tjera

Web TV