Covid-19/Mbi 530.000 të prekur dhe 24,093 viktima janë shënuar në të gjithë botën

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Koronavirusi ka arritur në shifra alaramnet në të gjithë botën, ku deri në këto momente janë regjistruar mbi 530.000 të prekur dhe kanë humbur jetët 24.093 persona.

Megjithatë edhe shifra e të shëruarve nga kjo pandemi vijon me ritme të larta teksa 124,376 persona janë kuruar sipas J’ohns Hopkins University’

Italia është vendi më i prekur  në të gjithë botën me 8,215 viktima dhe 80,589 të infektuar. Ndrësa tashmë edhe Spanja ka tejkaluar Kinën për nga numri i vdekjeve teksa vendi shënon 4,365 viktima dhe 57,786 të infektuar.

Në SHBA numri i të infektuarve ka shkuar në 85,594, duke u bërë vendi i parë në botë për nga numri i të prekurve, ndërsa viktimat janë 1,130.

Në vjanë shendin tonë kanë humbur jetët 8 persona dhe 174 rezultojnë të infektuar me Covid-19./Fjala.al/

Të fundit

Pse nuk i kemi adresat si e gjithë Evropa…?!

Nga Ben Andoni Identifikimi i adresës sime personale në Tiranë është gati po ai i vjetri me përjashtimin e vetëm,...

Vota e Diasporës/ Celibashi: Nga pikëpamja teknike është e garantuar

Kreu i KQZ, Ilirjan Celibashi ka deklaruar se nga pikëpamja teknike vota e emigrantëve është e garantuar. Në një intervistë televizive, Celibashi është shprehur se...

Makinat e braktisura do zhvendosen në Farkë/ Veliaj: Zona e lirë sjell 5-7 mijë punësime

Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, në mbledhjen e Këshillit Bashkiak, ku do të miratohen projektvendime me karakter social, tha se zona e...

Projektligji për komunikimet elektronike/ Balluku: Risi aksesi ndaj shërbimeve digjitale

Këtë të enjte po diskutohet në kuvend projektligji për komunikimet elektronike. Gjatë fjalës së saj, Ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë, Belinda Balluku, ka deklaruar...

“E kryem për miqësi”/ Dëshmia e plotë e Aliajt: Pasi planifikuam rrahjen, ndoqëm avokatin

Është zbardhur dëshmia e plotë e 32-vjeçarit Dorian Alia, një prej autorëve të dhunës barbare ndaj avokatit Sokol Mëngjesi, teksa është i vetmi që...

Lajme të tjera

Web TV