Ndërron jetë një 52-vjeçare nga koronavirusi, ishte shtruar te Infektivi

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një paciente 52-vjeçare nga Vlora ka ndërruar jetë mbrëmjen e sotme si pasojë e koronavirusit.

Ajo ishte shtruar te Infektivi prej katër ditësh në QSUT. Por dy ditët e fundit gjendja e saj ishte përkeqësuar dhe po trajtohej në terapi intensive.

Me gjithë përpjekjet e mjekëve, pacientja e cila vuante nga hipertensioni, nuk arriti të mbijetojë.

52-vjeçarja është viktima e 9 që ka shkaktuar COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë ndërsa i ka shprehur ngushëllimet familjes së të ndjerës, ka apeluar ndaj qytetarëve që të respektojnë me shumë rigorozitet rregullat e izolimit dhe distancimit social.

Ministria iu ka bërë thirrje gjithashtu qytetarëve që të telefonojnë urgjencën kombëtare në numrin 127 në rast se paraqesin simptoma të koronavirusit.

Të fundit

Në fakt amnistinë e dështoi Salianji

Nga Mero Baze Socialistët nuk arritën të bindin dot Partinë Demokratike dhe as grupimin e Berishës, të jepnin votat për...

“S’ke turp”/ Përplasje e ashpër në BBV, Juli ia thotë në sy Gazit: Më ke prerë në besë

Juli dhe Gazi së fundmi kanë pasur përplasje të forta mes njëri-tjetrit edhe pse dyshja kanë pasur një miqësi mjaft të mirë brenda shtëpisë. Ashtu...

Çfarë ndodhi? Britania vendos sanksione të reja ndaj Rusisë

Britania ka zgjeruar sanksionet e saj kundër kompanive ruse, individëve dhe entiteteve jashtë Rusisë që dyshohet se po ndihmojnë në shmangien e sanksioneve ekzistuese,...

Rihanna është sërish shtatzënë? Fotot që nxitën dyshimet se këngëtarja po pret një fëmijë

Fansat e këngëtares Rihanna kohët e fundit po spekulojnë nëse ajo dhe i dashuri i saj, A$AP Rocky, do të kenë një tjetër fëmijë së...

“Një bir ku*ve i çmendur”/ Presidenti Putin reagon ashpër ndaj fyerjeve të Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka reaguar në lidhje me deklaratat e homologut të tij, Joe Biden i cili ka shpërthyer ndaj tij me ofendime. Putin i...

Lajme të tjera

Web TV