Në mesnatë u mbyll vendi, shënohen vdekjet e para nga Covid-19 në Afrikën e Jugut

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Ditën kur vendosi kufizimet në vend si një masë ndaj koronavirusit, Afrika e Jugut regjistroi edhe dy vdekjet e para.

Ky lajm u bë publik nga Ministri i Shëndetësisë, Zëelini Mkhize duke shtuar se të prekurit tani janë mbi 1.000.

Mesnatën e së enjtes hyri në fuqi bllokada totale 21-ditore e vendosur nga Presidenti Cyril Ramapahosa për afro 57 milion afrikano jugor./Fjala.al/


Të fundit

Kontrolle të shumta, FBI “zbarkon” në shtëpinë e Presidentit Biden

FBI ka nisur kontrollet në shtëpinë e Presidentit Joe Biden në Delaware si pjesë e një hetimi për dokumente...

Nuk kishin para për t’i blerë biletën, çifti braktis foshnjën në aeroport

Çfarë bëni kur nuk keni para për një biletë avioni për fëmijën tuaj? Me siguri nuk e lini në aeroport. Sipas Daily Mail,  një çift...

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga Teksasi në Virxhinia Perëndimore. Gjithsej 1,467...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Lajme të tjera

Web TV