Shkon në 219 numri i të infektuarve në Maqedoni

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Minstria e Shëndetësisë së Maqedonisë bënë të ditur se në 24 orët e fundit janë regjistruar 18 raste të reja me koronavirusin Covid-19 duke e çuar numrin e përgjithshëm në 219 persona.

Sipas vendbanimit, deri më tani raste të Covid-19 janë regjistruar në Shkup (134),Dibër (43), Kumanovë (17), Shtip (tetë), Prilep (gjashtë), Ohër (tre), Veles (tre), Kavadar (dy), Tetovë (dy) dhe Gostivar (një).


Të fundit

Dëmtimi i Pogba demoralizon Juven, Allegri: “Do ti duhen edhe 2-3 muaj që të jetë gati”

Ndalesë e re, edhe pse jo shumë shqetësuese për Paul Pogba, mungesa e madhe për Juventusin këtë sezon. Në...

Reagimi i Kate Middleton kur iu kërkua të bënte një “selfie” po bëhet viral

Të martën, Princesha e Uellsit, 41 vjeçe, udhëtoi në qytetin verior anglez të Leeds për të folur me vendasit për nismën e saj të...

Porti i ri Tregtar në Porto Romano, Balluku: Investim strategjik për Shqipërinë

Zëvendëskryeministrja Belinda Balluku zhvilloi një takim sot me përfaqësues nga një serë kompanish dhe institucionesh financiare ndërkombëtare, të interesuara për ndërtimin e portit tregtar...

COVID-19, MSH: 10 raste të reja me koronavirus, asnjë viktimë në 24 orët e fundit

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale i bën thirrje qytetarëve të mos neglizhojnë vaksinimin anticovid dhe vaksinimin kundër gripit, për të forcuar mbrojtjen ndaj...

Porti tregtar në Porto Romano, Rama: Projekt strategjik për vendin

“Një projekt strategjik për vendin por edhe rajonin e Europës juglindore” – kështu e konsideroi kreu i qeverisë Edi Rama, projektin për ndërtimin e...

Lajme të tjera

Web TV