#NudicontroilCovid-19/ Infermierët francezë protestojnë nudo

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

43 infermierë francezë janë zhveshur para një lente kamerash, në formë proteste përkundrejt pasigurisë që po hasin në vijën e parë të luftës kundër Covid-19.

#NudicontroilCovid-19 është hashtag-u që ata kanë krijuar për të shpjeguar, përmes fotografive të trupave të tyre lakuriq, se çfarë po ndodh në këto ditë urgjence.

“Ne duam të tregojmë se sa të pafuqishëm jemi”-u shpreh Alexandra. “Ndihemi të dërguar në thertore, duke rrezikuar kësisoj pacientët dhe familjet tona”-vijoi ajo. “Të gjithë biem në dakordësi se kemi nevojë për pajisje mbrojtëse”-përfundoi Alexandra.

Autoritetet shëndetësore të Francës njoftuan të martën një rritje të 499 vdekjeve të pacientëve me koronavirus në spitalet e vendit, kërcënimi më i madh në vdekje që nga fillimi i pandemisë.

Fjala.al

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV