“Nuk kam asnjë kritikë ndaj ISHP-së”, Artan Fuga nxjerr blof Sokol Ballën

113 563 lexime

77,495FansaPëlqeje

Akademik dhe njëkohësisht pedagogu i gazetarisë, Artan Fuga ka nxjerr disa herë blof moderatorin e emisionit “Real Story”, Sokol Ballën.

Teksa është pyetur nga Balla se ku ndodhej në Tiranë apo Paris, Fuga i ka thënë që ndodhet në “Skype”, duke e bërë këtë të fundit që të dilte nga situata me vetëm një të qeshur.

Ndërsa në vijim të emisionit gazetari ka thënë se Instituti i Shëndetit Publik nuk i është përgjigjur kërkesave të tij dhe të akademikut Fuga në lidhje me të dhënat e koronavirusit në vendin tonë dhe ka pritur konfirmimin e këtij të fundit duke i thënë apo jo.

“ISHP nuk ka pranuar të na japë të dhëna në lidhje me statistikat e koronavirusit në vendin tonë, pavarësisht kërkesave të bëra nga ne dhe nga ju porfesor, apo jo?”-tha Balla.

Për këtë Artan Fuga ka thënë nëse duhet të përgjigjet e më pas ka shtuar se ai nuk ka asnjë kërkesë ndaj ISHP-së.

“Duhet të përgjigjem unë? Unë në fakt nuk kam asnjë kritikë ndaj ISHP-së”-u shpreh Fuga./Fjala.al/

Të fundit

Donald Trump sërish në revistën TIME, ja çfarë tregon karikatura

Për kopertinën e numrit të 17 gushtit 2020 të revistës TIME, karikaturisti Tim O'Brien vendosi që të vendosë ‘problemet’...

Horoskopi i datës 7 gusht 2020

Ky është horoskopi për ditën e premte 7 gusht 2020 Dashi Bëni kujdes nëse jeni në një lidhje, pasi partneri/ja, mund të mos i ketë idetë...

Pediatrja: Nënat me Covid mund të ushqejnë fëmijët me gji, virusi nuk trasmetohet

Mjekja pediatre Mirela Dibra deklaron se ushqyerja me gji është e pazëvëndësueshme për sa i përket shëndetit të fëmijëve. Sipas saj një fëmijë që...

E frikshme!/ Në Gjermani një në çdo pesë pacientë me Covid-19 vdes

Rreth një e pesta e pacientëve të shtruar me Covid-19 në spitalet gjermane nga fundi i shkurtit deri në mes të prillit kanë vdekur....

Mbajtja e maskës do të bëhet e detyrueshme në Bruksel, nëse arrihet kjo shifër ditore e rasteve të reja

Brukseli do t'u kërkojë njerëzve që të mbajnë maska në hapësira publike - të jashtme dhe të mbyllura - nëse vazhdon rritja e numrit...

Lajme të tjera

Web TV