Pa ceremoni e pa asnjë mik, Skënder Kurti përcillet në banesën e fundit

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Skënder Kurti është përcjellë ditën e sotme për në banesën e fundit, pasi ditën e djeshme ndërroi jetë pas luftës së vështirë me koronavirusin, të cilën nuk mundi ta fitonte.

Për shkak të masave të marra ndaj COVID-19, për kampionin nuk është lejuar që të ketë një ceremoni mortore, ndaj, miqtë e tij i kanë dërguar një kurorë me lule, ku i shprehin ngushëllimet kolegut të tyre.

Rikujtojmë që 61-vjeçari kaloi vdekje klinike në 23 mars dhe prej disa ditësh qëndroi në terapi intensive, megjithatë ai nuk mundi të shëronte. Kurti është trajneri i parë i kombëtares dhe ekipit./Fjala.al/

Të fundit

Presidenti Begaj sot në Kosovë, takim ‘kokë më kokë’ me Osmanin!

Presidenti Bajram Begaj ndodhet në Kosovë, me ftesë të presidentes Vjosa Osmani. Begaj u nis drejt Kosovës pasditen e...

Panik në një plazh/ Droni në det tmerron pushuesit, menduan se fluturoi nga Irani

Zhvillimet e fundit në Lindjen e Mesme shtojnë shqetësimet e të gjithëve. Të prekur nga ngjarjet, disa plazhistë në një plazh të Heraklionit kur...

Largoni stresin! 4 përfitimet e meditimit në lëvizje dhe si ta bëni

A ju duket sfidues meditimi? A është e vështirë për ju qëndrimi ulur gjatë meditimit? Atëherë do të ishit mëse të lumtur të dinit...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 101 lekë dhe shitet 101.7 lekë. Franga...

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në sipërfaqe rrënojat e fundosura shekuj...

Lajme të tjera

Web TV