test

Nëna gati sa nuk përlotet: S’duan ta dinë, jam gjallë apo vdekur! Jemi popull bagëti, nuk bëhemi kurrë-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një e moshuar ka dalë sot për të bërë pazar në një nga tregjet e kryeqytetit. Ajo nuk ka qenë e pajisur me leje-dalje, por ka shkuar të bëjë pazar pasi sipas saj, nuk ka asnjë njeri që t’i vijë në ndihmë.

Madje ajo thotë se as pensioni nuk i është dërguar në shtëpi siç pati premtuar qeveria disa ditë më parë për pensionistët, në mënyrë që ata të mos dalin nga shtëpia.

Sipas të moshuarës, për të nuk kujtohet njeri nëse është gjallë apo ka vdekur. Ajo vlerëson masat që janë marrë ndaj situatës së koronavirusit, por sipas saj shqiptarët janë të pa kulturuar dhe bagëti, të cilët sipas të moshuarës nuk kanë për t’u bërë kurrë.

A e dini që pensionistët nuk mund të dalin nga banesa?

E moshuara: Po a hanë pensionistët?

A keni njeri tjetër në shtëpi kush të t’i sjellë ushqimet?

E moshuara: Jo! As pensionin s’ma ka sjellë njeri! As kanë pyetur jam gjallë a kam vdekur.

Dini të dërgoni mesazh për të marrë leje?

E moshuara: Jo, s’di unë, një telefon të thjeshtë kam. Masat janë shumë mirë dhe janë për të mirën tonë, por unë s’kam njeri. Ne jemi popull pa kulturë, jemi bagëti, s’jemi për t’u bërë njerëz kurrë.  

Të fundit

E dënuar për vrasje, pas 43-vitesh gruaja shpallet e pafajshme nga gjykata

Sandra Hamm, e cila u dënua për vrasje në SHBA, iu anulua dënimi pasi kaloi 43 vjet burg pasi...

Humbet kontrollin, furgoni del nga rruga dhe përplaset me pemën

Një aksident është shënuar këtë mesditë në qytetin e Pogradecit. Një furgon mallrash, drejtuesi i të cilit ka humbur kontrollin ka dalë nga rruga...

Formacionet zyrtare të sfidës Poloni-Holandë, Lewandowski e nis sfidën nga stoli

Poloni-Holandë çelin raundin e parë të Grupit D në EURO2024, me sfidën që nis në orën 15:00 dhe që luhet në “Volksparkstadion” në Hamburg. Ndërsa...

Ndërtimi i minierës së litiumit, Financial Times: Vuçiç jep dritën jeshile

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, është duke u përgatitur t’i japë Rio Tintos dritën jeshile për ndërtimin e minierës më të madhe të litiumit...

10% më të lartë se mesatarja, ja kush është shteti me refuzimin më të lartë të vizave

Sipas një studimi të Henley & Partners, Afrika përballet me normat më të larta të refuzimit të vizave për zonën Schengen në Evropë, me...

Lajme të tjera

Web TV