Pastori flet me Zotin dhe ‘shëron’ njerëzit nga koronavirusi përmes TV-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Pastori amerikan Kenneth Copeland pretendon se shëron koronavirusin përmes thirrjes ndaj Zotit dhe e kanalizon fuqinë e tij duke e dërguar nëpër ekranet televizive.

Copeland, i cili është një homofob i njohur në SHBA përveçse pretendon se shëron njerëzit nga koronavirusi përmes TV, tani përdor edhe një metodë tjetër.

Ai qëndron në kishën e zbrazur,  i shoqëruar nga vetëm katër anëtarë të kishës së tij, pastori  Kenneth Copeland, mban predikimin e tij, shkruan Pink News.

Copeland bërtet në transmetim live: Era, i Plotfuqishëm, ji i fortë, era e jugut, nxehtësia: Digje këtë gjë, në emër të Jezusit. Përkulu Satana! Ua dërgoj drejt e në fytyrë”.

Më pas ai bërtet “COVID-19!”, përpara se të fryjë fort te kamera. Ai vazhdon: “Unë fryj mbi ty, me erën e Zotit. Ju shkatërroj përgjithmonë. Dhe nuk do të kthehesh më kurrë”, thërret pastori duke iu drejtuar koronavirusit.

Përveç metodës së mësipërme Copeland është përpjekur të shërojë njerëzit përmes televizionit.

Vendosni dorën tuaj në ekran” tha Copeland, ndërsa mban njërën dorë që mesa duket mbulohet nga uji i shenjtë dhe qëndron para një ekrani ku shkruhet: “Qëndroni kundër koronavirusit”.

83-vjeçari është shumë i njohur në qarqet ungjillore në Shtetet e Bashkuara. Ai është një figurë goxha e diskutuar për shkak të jetës së tij luksoze, ku shëtit në SHBA me avionët privatë./FJALA.AL

Të fundit

Balla në Emiratet e Bashkuara, takohet me liderët politikë, zbardhen temat e diskutimeve

Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka vizituar Emiratet e Bashkuara ku ka zhvilluar një takim me liderët politikë në...

Vala e të nxehtit godet këtë vend, nuk do ta besoni sa shënojnë temperaturat

Filipinet po përballen me një valë ekstreme të të nxehtit, me autoritetet që kanë këshilluar qytetarët që të mos dalin jashtë “Është kaq nxehtë sa...

Ekzistojnë 4 lloje gjumashësh. Po ju çfarë tipi jeni?

Ju ndoshta jeni të vetëdijshëm për personalitetin që keni, mund të jeni introvert ose ekstrovert. Ju madje mund të dini edhe gjuhën e dashurisë...

Nga e drejta e abortit për vajzat mbi 16 vjeçe, te surrogacia/ Zbardhet projektligji

Zbardhet projektligji për shëndetin seksual dhe riprodhues. Në këtë projektligj një vajzë mbi 16 vjeçe mund të vendosë vetë nëse do të abortojë apo...

Çfarë ndodhi mes çiftit? Kriset marrëdhënia e Romeos dhe Heidit

Çifti Romeo Veshaj dhe Heidi Baçi, kanë debaruar me njëri-tjetrin në orët e para të mëngjesit në ‘Big Brother Vip’. Konkurrentja ishte mërzitur me...

Lajme të tjera

Web TV