test

E rëndë në Fier/ 6 anëtarë të familjes me koronavirus, mes tyre dhe fëmijë

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Fieri është kthyer në vatrën e re të koronavirusit në Shqipëri. 6 anëtarët e një familjeje në Çeligrad kanë rezultuar pozitivë me Covid-19, mes tyre kryefamiljarët e moshuar dhe një fëmijë 10-vjeçar.

Vetëm anëtari i shtatë i kësaj familje ka rezultuar negativ, duke shtuar misterin për këtë virus vdekjeprurës.

Ndërkohë ka nisur dezinfektimi i lagjes ku ata banonin për të evituar kështu përhapjen e mëtejshme të virusit.

“Harta e të prekurve nga COVID-19 zgjerohet në Tiranë me 9 raste, Elbasan 1 rast, Fier 6 raste dhe Shkodër 1 rast”, njoftoi sot Albana Fico nga ISHP.
Shqipëria aktualisht numëron 400 raste pozitive me Covid-19.

Të fundit

Ankesa për votim të paligjshëm në zgjedhjet amerikane

Ish Presidenti Donald Trump, i cili pritet të jetë kandidat i Partisë Republikane në garën për Shtëpinë e Bardhë,...

Biden lehtëson rrugën për shtetësi rreth 500.000 çifteve në amerikë

Presidenti amerikan, Joe Biden, ka prezantuar të martën një prej përpjekjeve më të mëdha për t’ua lehtësuar rrugën drejt shtetësisë qindra mijëra migrantëve në...

I ulur në tualet, politikani i bashkohet gabimisht takimit virtual

Një kryebashkiak i Rio de Janeiro të Brazilit u kap duke iu bashkuar një takimi në internet ndërsa ishte ulur në tualet. Sipas mediave të...

Supergoli i futbollistit turk, mamaja dhe e dashura shpërthejnë në lot

Turqia e nis me fitore Europianin, teksa triumfoi 3-1 ndaj Gjeorgjisë në ndeshjen e zhvilluar në “Singal Iduna Park” për llogari të grupit F. Kombëtarja...

“Bëni Evropën përsëri të madhe”, programi i Orbanit për BE-në që i “shkel syrin” Trump

Fakti që Viktor Orban do të marrë Presidencën e Bashkimit Evropian për gjashtë muaj, kishte ndezur tashmë më shumë se një zile alarmi në...

Lajme të tjera

Web TV