I moshuari e thërret me bukë në dorë: Rama ik se na le me barkun thatë-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një i moshuar nga qyteti i Gjirokastrës i ka bërë thirrje kryeministrit Rama që të largohet nga drejtimi i qeverisë pasi e ka lënë atë në vështirësi të mëdhë ekonomike.

I moshuari i drejtohet Ramës se duhet të largohet pasi ka ndenjur plot në postin e kryeministrit, ndërsa mban në dorë bukën thatë.

Në videon e cila është bërë virale në rrjet, i moshuari nga qyteti i gurtë i ankohet Ramës se nuk i mjafton rritja e pensionit që ka akorduar qeveria për pensionistët.

Rama ik! Na le pa bukë, hamë bukën thatë me misër. Na rrite pensionin 9 mijë lekë, ç’do bëjmë me aq lekë na?! Të mbajmë shtëpi, a fëmijë a, a prokopi. Na ra çatia. Ik Rama ik se ndenje plot,”-thotë i moshuari.

Slogani “Rama ik” është përdorur gjerësisht nga opozita jashtë parlamentare gjatë protestave të saj. Ky slogan duket se është bërë aq popullor sa përdoret edhe në këto raste si në thirrjen e të moshuarit nga Gjirokastra.


Të fundit

Stuhia e dëborës godet SHBA, anulohen 1400 fluturime

Më shumë se 1,400 fluturime u anuluan ditën e sotme në SHBA pasi një stuhi dëbore goditi shtetet nga...

Pamje të frikshme/ Orteku i borës merr para skiatorët, viktima dhe të plagosur

Dy skiatorë kanë vdekur dhe 19 tjerë për pak minuta kanë ngecur të ngujuar nën dëborë, pasi një ortek goditi resortin e njohur në...

Vrau 3 pensionistë/ Arrestohet në Gjermani serbi, i gjurmonte viktimat në supermarkete

Sot, ndodhi vrasja e tretë e një pensionisti në qytet. I dyshuari kryesor është arrestuar. Bëhet fjalë për një 31-vjeçar serb i paidentifikuar me...

Japonia i dhuron Tiranës mjete zjarrfikëse, Veliaj: Na shërbejnë për zonat periferike

Dy mjete të reja zjarrfikëse iu shtuan stacionit të ri zjarrfikës në Kinostudio, si ndihmë nga Ambasada e Japonisë në Tiranë. Kryebashkiaku Erion Veliaj...

Bullgaria nis ndërtimin e tubacionit që do të transportojë gaz natyror në Serbi

Bullgaria ka nisur sot ndërtimin e një tubacioni që do të transportojë gaz natyror  në Serbi, dhe do të rrisë sigurinë e furnizimit në...

Lajme të tjera

Web TV