Covid-19/ Varre masive, pamjet pikëlluese të filmuara me dron në SHBA

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Edhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ashtu si në shumë vende të tjera një pjesë e madhe viktimave të koronavirusit janë duke u vendosur në varre masive.

Pamundësia e varrezave për të mbajtur gjithëë këto trupa në kaq pak kohë ka bërë që autoritetet amerikane, duke marrë shkas edhe nga pandemitë e së shkuarës, të shohin si zgjidhje varrosjen masive të viktimave të Covid-19.

Disa pamje të filmuara me dron shfaqin gërmimet në Hart Island, në zonën e Bronx, New York dhe vendin ku varrosen rreth 20 trupa në ditë, pesë ditët e javës./Fjala.al/

Të fundit

Panik në një plazh/ Droni në det tmerron pushuesit, menduan se fluturoi nga Irani

Zhvillimet e fundit në Lindjen e Mesme shtojnë shqetësimet e të gjithëve. Të prekur nga ngjarjet, disa plazhistë në...

Largoni stresin! 4 përfitimet e meditimit në lëvizje dhe si ta bëni

A ju duket sfidues meditimi? A është e vështirë për ju qëndrimi ulur gjatë meditimit? Atëherë do të ishit mëse të lumtur të dinit...

Këmbimi valutor/ Çfarë po ndodh sot me monedhat e huaja?

Sot, më 15 prill 2024, dollari amerikan, blihet me 94.6 lekë dhe shitet me 95.5 lekë. Euro, blihet me 101 lekë dhe shitet 101.7 lekë. Franga...

Jemi në epokën e artë të eksplorimit të mbytjeve detare

Thatësira, ngjarjet ekstreme të motit, ndryshimet klimatike dhe përdorimi i teknologjive gjithnjë e më të avancuara po sjellin në sipërfaqe rrënojat e fundosura shekuj...

Jimi Hendrix me Strat-in… “Kitarat ishin zgjatime të tij, pjesë e personalitetit”.

‘Me një Strat mund të sundosh botën!’ Nile Rodgers, Bonnie Raitt dhe John Squire në kitarën elektrike që ndryshoi gjithçka Si e bëri një...

Lajme të tjera

Web TV