‘Mos ma prek djalin me dorë’/Plas keq te Ekonomiku, policia dhunon 15-vjeçarin-VIDEO

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Një djalë 15-vjeçar është dhunuar nga policia pasditen e sotme në afërsi të Fakultetit Ekonomik në kryeqytet.

I riu kishte thyer rregullat e karantinimit dhe ai është ndaluar nga forcat e policisë, veçanërisht dita e diel është e ndaluar në mënyrë kategorike për të dalë nga shtëpia si pasojë e masave të marra ndaj koronavirusit.

Gjithçka ka nisur kur 15-vjeçari bashkë me disa fëmijë të tjerë po luanin jashtë shtëpisë së tyre, dhe i riu një moment ka nisur të xhirojë me celular efektivët e policisë, ndërsa këta të fundit po debatonin me njëri-tjetrin.

Pasi kanë pikasur 15-vjeçarin që po i filmonte, njëri nga efektivët i ka kërkuar telefonin, ndërsa djali ka refuzuar.

Në këtë çast, sipas dëshmitarëve dhe videos së siguruar nga Fjala.al, efektivi e ka goditur të riun dhe më pas e ka shtrirë përtokë.

Ndërkaq, e ëma e 15 vjeçarit ka parë të gjithë skenën dhe ka ndërhyrë duke thirrur ndaj efektivëve të policisë që të mos i prekin djalin me dorë siç dëgjohet edhe në videon ekskluzive të siguruar nga Fjala.al

“Mos fol, mos ma prek djalin me dorë. Kush je ti ta prekësh djalin me dorë?’, i drejtohet e ëma efektivëve të policisë, e cila prezantohet si Alma Mulaj, ndërsa shpjegon se punon si administratore e një shkolle në kryeqytet. Ajo i kërcënon efektivët se do të mbajnë përgjegjësi për gjithë ngjarjen.

Më pas në vendngjarje siç duket edhe nga videoja, kanë mbërritur forca të shumta policie ndërsa mësohet sipas dëshmitarëve se familja e 15-vjeçarit do të bëjë kallëzim për dhunë mbi të miturit ndaj efektivëve të policisë./Fjala.al/

Të fundit

Rikthehet “makthi” i tërmetit në Turqi, pamje nga momenti i lëkundjeve sizmike

Tërmeti i magnitudës 5.6 Rihter që goditi Turqinë pasditen e kësaj të enjteje shkaktoi panik te banorët. Lëkundjet e tërmetit...

Kanye West sulmon fizikisht një burrë, sepse i ngacmoi të shoqen

TMZ ka zbuluar se Kanye West po investigohet për sulm fizik të qëllimtë pasi goditi një burrë, i cili thuhet se kreu një veprim...

Meta probleme me drejtësinë? Analisti thumbon ish-presidentin:Pa qenë i pandehur nga SPAK

Analisti Skënder Minxhozi thotë se kryetari i Partisë së Lirisë, Ilir Meta po sillet sikur ka probleme me drejtësinë. Në një intervistë televizive, Minxhozi u...

Kur do shpërndahen fondet? Afati mbyllet nesër, 66 mijë fermerë aplikuan për subvencione!

Fermerët kanë edhe pak orë në dispozicion për të aplikuar për Skemën Kombëtare dhe të marrin mbështetje financiare nga Buxheti i shtetit. Aplikimet mbyllen...

69 vjet pa Ajnshtajnin, ikonën botërore të fizikës

69 vjet më parë, fizikani Albert Ajnshtajn vdiq në Princeton, New Jersey, në moshën 76-vjeçare. Albert Ajnshtajn, i cili do të revolucionarizonte fizikën dhe kuptimin...

Lajme të tjera

Web TV