Tërmeti ‘shkund’ Durrësin/Qytetarët: Kishte një zhurmë të frikshme

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Në qytetin e Durrësit janë ndjerë pas mesnate lëkundje tërmeti, magnituda e të cilit ishte 3.1 e shkallës rihter. Edhe pse me një magnitudë të vogël tërmeti ka krijuar panik tek qytetarët e Durrësit, të cilët rrëfejnë se tërmeti kishte një zhurmë të frikshme.

“Kishte zhurmë të frikshme. U lëkund paksa,”- shkruan njëri.

“Më trembi,”– shkruan dikush tjetër.

“U dëgjua 6 sekonda,”– vijon dikush më tej.

“Edhe tërmeti na duhej tani. E ndjemë në Shijak,”– shkruan dikush tjetër.

Megjithëse me një magditudë të vogël, tërmeti ka krijuar panik te banorët e qytetit bregdetar, të cilët vetëm disa muaj më parë përjetuan tragjedinë që la pas 51 të vdekur.

Të fundit

Pritjes i vjen fundi/ Nisin përgatitjet për “BBV3”, ja pamjet brenda shtëpisë (Foto)

Big Brother Vip Albania” është spektakli më i ndjekur në Shqipëri, ku banorët transmetojnë shumë emocione të forta teksa...

“Më duhen 8 mijë euro”/ Gazetari publikon mesazhet, si Naim Murseli kërkonte para borxh

Ish-deputeti i Kuvendit të Kosovës dhe gazetari Milaim Zeka ka deklaruar se babai i Naim Murselit ka ndryshuar qartë qëndrim në lidhje me vrasjen...

Një iranian thyen rekordin, vendos 88 lugë të balancuara në trupin e tij

Një burrë iranian theu rekordin e tij botëror Guinness duke balancuar 88 lugë në vende të ndryshme në trupin e tij. Abolfazl Saber Mokhtari,...

VIDEO/ Ngjarje e jashtëzakonshme, presidenti i klubit turk grushton arbitrin kryesor

E pazakontë, e turpshme dhe për të ardhur keq: Presidenti i skuadrës turke, Ankaragucu, bën veprimin e papërgjegjshëm dhe të dënueshëm në fushën e...

Nis studimi i terapisë së kombinuar të kancerit “mRNA”

Kompanitë farmaceutike kanë filluar ditën e sotme fazën e fundit të provave për trajtimin e kombinuar të kancerit “mRNA”, i cili konsiston në përdorimin...

Lajme të tjera

Web TV