Britani/ 778 të vdekur brenda 24 orëve

113 563 lexime

124,178FansaPëlqeje

Sipas të dhënave të raportuara nga autoritetet britanike, 778 persona kanë vdekur në Britani të Madhe në 24 orët e fundit dhe 5252 të tjerë kanë rezultuar poztiv me koronaviursin, Covid-19.

Numri i përgjithshëm i rasteve me koronavirus ka shkuar në 93.873 dhe 12.107 viktima.

Shifrat e pacientëve të konfirmuar pozitiv në 24 orë shkojnë rreth 4000 deri në 5000, shifra më  e lartë e regjistruar në Britani që nga moment i shpërthimit ka qenë në më shumë se 8000 më 9 prill.

Të fundit

Himara nis sezonin turistik/ Fluks turistësh nga Anglia, Gjermania e Zelanda e Re

Himara tashmë e ka nisur sezonin turistik duke sfiduar edhe motin e paqëndrueshëm. Numri i turistëve është në rritje ndërsa...

Gjendet e pajetë në banesë adoleshentja, ‘ngrihet në këmbë’ grupi hetimor

Një 17-vjeçare dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëvarur. Adoleshentja raportohet se është gjetur e pajetë nga familjarët e saj. Ngjarja e...

Dhjetëra të vdekur nga i nxehti ekstrem në Meksikë

Gjithsej 48 persona kanë vdekur brenda dy muajve për shkak të të nxehtit ekstrem në Meksikë, me pothuajse gjysmën e vdekjeve të regjistruara vetëm...

Rita Lati zbulon parodinë që e bëri të famshme (Video)

Rita Lati ka ushqyer me humor publikun shqiptar prej dekadash, duke shkruar emrin e saj krah aktoreve më të dashura. Në fillimet e saj u...

Pse duhani kushton më lirë në Shqipëri?

Duhanpirja në Shqipëri vijon të mbetet në nivele të larta ku pothuajse gjysma e meshkujve konsumojnë duhan. Niveli i konsumit tejkalon ndjeshëm  vendet e...

Lajme të tjera

Web TV